четвер, 09 червня 2016 13:23

Організатори Євро-2016 не рекомендують добиратися до "Стад де Франс" автомобілем
20

10 червня розпочнеться 15-й чемпіонат Європи з футболу. Франція стане першою країною, що прийматиме турнір втретє. Вперше на Євро гратимуть 24 збірні.

Матчі пройдуть на 10 аренах.

Стартовий поєдинок збірної України проти німців прийме місто Лілль.

Автор: http://stadiony.net/
 

Місцевий стадіон "Стад Пьєр Моруа" розрахований на 50 186 глядачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збірна України зіграє на тому ж стадіоні, що і росіяни зі словаками

У другому турі українці завітають до історично щасливого для наших футболістів Ліону.

Автор: http://stadiony.net/
 

Стадіон "Парк Олімпік Ліон ", розрахований на 59 286 уболівальників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Другий тур Євро-2016 Україна гратиме на арені за 450 млн євро.

З поляками наша команда зійдеться на марсельському "Велодромі".

Автор: http://stadiony.net/
 

Арена розрахована на 67 394 глядачі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З поляками збірна України зіграє на марсельському "Велодромі"

Розповідаємо про інші стадіони Євро-2016.

Сен-Дені, стадіон "Стад де Франс" , розрахований на 81 338 уболівальників.

Автор: http://stadiony.net/
 

У разі небезпеки майже 80 тис. осіб зможуть залишити трибуни "Стад де Франс" за 15 хв.

Найбільшу арену Франції звели до змагань Кубка світу з футболу у 1998 році. Будівництво тривало менш як три роки. Символічно, що перший гол на стадіоні забив Зінедін Зідан у товариському матчі французів з іспанцями в січні 1998-го. За шість місяців на тому ж полі гол Зідана у ворота Бразилії зробив збірну Франції чемпіонами світу. Але рекордну кількість глядачів на домашніх матчах французької футбольної збірної встановлено під час поєдинку з Україною. За відбірковим поєдинком до Євро-2008 спостерігав 80 051 уболівальник.

"Стад де Франс" - одна з найбільших арен-трасформерів у світі. Нижній ярус стадіону за необхідності може пересунутися і звільнити місце для легкоатлетичних доріжок. Унікальним є і дах стадіону. Багатьом він нагадує гігантську літаючу тарілку інопланетян, що приземлилася в передмісті Парижа. Встановлення еліпсу площею 6 га і вагою 13 тис. т називають дивом будівельної думки. З основних недоліків "Стад де Франс" називають відсутність підігріву галявини. Не ризикували, бо арену звели на місці покинутих газових розробок. Через промерзання ґрунту поля взимку, одного разу навіть довелося скасувати гру збірної Франції з реґбі проти ірландців.

"Стад де Франс" розташовано у передмісті Парижа Сен-Дені. Організатори Євро-2016 не рекомендують добиратися до арени автомобілем. Кількість місць для парковки дужа обмежена. До того ж ніхто не гарантує безпеку транспортних засобів. В Сен-Дені живуть переважно емігранти з Африки. Дістатися до "Стад де Франс" можна чотирма маршрутами паризького метро, двома гілками електрички, або водним транспортом по річковому каналу.

Париж, стадіон "Парк де Пренс", розрахований на 48 712 осіб.

Автор: http://stadiony.net/
 

Стадіон побудований ще 1897-го. Приймав перший фінал Кубка європейських чемпіонів 1956-го, перший фінал чемпіонату Європи з футболу 1960-го. Як і більшість французьких стадіонів свого покоління через конфігурацію трибун мав у назві приставку "велодром". До 1967-го на "Парк де Пренс" проходив фініш багатоденки "Тур де Франс". У фіналі першого чемпіонату Європи на "Парк де Пренс" зійшлися дві збірні країн соцтабору СРСР та Югославії. Радянські футболісти перемогли у додатковий час 2-1. З представників українських клубів у чемпіонському складі грав лише київський "динамівець" Юрій Войнов. За фінальним поєдинком першого Євро спостерігала скромна аудиторія в 17 тис. Туристи, які приїжджали до Парижа, запитували, як дістатися до Булонського лісу. Там знаходився "Парк де Пренс". У місцевих місце асоціювалося передусім із повіями, які обслуговували своїх клієнтів у довколишніх хащах.

Історичну арену "Парк де Пренс" знесли наприкінці 1960-х під час будівництва паризької кільцевої дороги. Але столиця Франції довго не могла існувати без великого сучасного стадіону. Автостраду проклали у тунелі, а над ним почали зводити новий "Парк де Пренс". В матчі-відкритті відновленої арени дублем відзначився 19-річний Олег Блохін. Киянин допоміг радянській збірній здолати господарів поля у відбірковому матчі до Олімпіади-1972. До появи "Стад де Франс" стадіон "Парк де Пренс" був основною ареною збірної Франції.

На відміну від Євро-1960, наступний чемпіонат Європи став щасливим для господарів. У фінальному матчі французи здолали іспанців 2-0. Рахунок у матчі відкрив капітан "Ле бльо" Мішель Платіні. Загалом майбутній президент УЄФА на Євро-1984 забив 9 м'ячів. Цей рекорд фінальних турнірів чемпіонату Європи досі не побито.

"Парк де Пренс" належить столичному клубу Парі Сен-Жермен. Його власник, катарський бізнесмен Нассер Ганім аль-Хелаїфі, наприкінці цього сезону оголосив, що назве одну з трибун ім'ям Златана Ібрагімовича. Шведський форвард робив парижан незмінними чемпіонами Франції останні чотири роки.

Тулуза, стадіон "Муніципальний", розрахований на 33 150 глядачів.

Автор: http://stadiony.net/
 

"Міні Вемблі" має прізвисько стадіон у Тулузі через подібність із головною ареною Великої Британії. На місці легендарного лондонського стадіону давно стоїть ультрасучасна спортивна споруда. У Франції ж великі турніри досі довіряють аренам з першої половини ХХ ст. "Муніципальний" приймав Кубок світу 1938-го і 1998-го. Стадіон тричі переживав реконструкцію. Але одна з них була не пов'язана з підготовкою до змагань. 2001-го трибуни стадіону пошкодив вибух на сусідньому хімзаводі. Тулузу називають "рожевим містом" через колір місцевої цегли, з якої побудовано більшість історичних будівель. Однією з візитівок міста є форвард Жюст Фонтен, володар рекорду кількості м'ячів, забитих на одному Кубку світу. В 1958-му він відзначився 13 разів.

82-річний футболіст урочисто відкривав реконструйовану трибуну стадіону, названу на його честь. Фонтен ніколи не грав за місцевий футбольний клуб "Тулуза". Лише якийсь час був його тренером. Спортом номер один для Тулузи залишається реґбі. Місцевий клуб - найтитулованіший в Європі.

Бордо, стадіон "Матмют Атлантік", розрахований на 42 115 глядачів.

Автор: http://stadiony.net/
 

Новий стадіон в столиці Акветанії відкрився в травні минулого року. Через болотисту місцевість в його будівництві майже не використовували бетон. Лише легкі металеві конструкції. До "Матмют Атлантік" швейцарські архітектори Жак Херцог та П'єр де Мерон спроектували "Альянс Арену" мюнхенської "Баварії" та олімпійський стадіон "Пташине гніздо" в Пекіні. Регіон Акветанія називають світовим центром виноробства. Щорічно тут виробляють 800 млн пляшок вина.

Ланс, стадіон "Фелікс Боллар", розрахований на 32 223 глядачі.

Автор: http://stadiony.net/
 

На трибунах стадіону може розміститися на 5 тис. більше вболівальників, ніж живе в шахтарському містечку Ланс. Арену звели в 1930-х. Названа на честь директора одного з гірничовидобувних підприємств. Фелікс Боллар допоміг багатьом звільненим з копалень шахтарям знайти нову роботу на будівництві стадіону. Свої сучасні обриси - класичний прямокутник трибун, арена отримала лише під час реконструкції до Євро-1984. До того часу мала овальну конфігурацію з велотреком. На відміну від більшості стадіонів світу, активні вболівальники місцевого клубу "Ланс" займають центральну трибуну, а не за воротами. Західна частина стадіону здається обрізаною. Вимушена міра через безпосередню близькість арени до залізничної колії.

Сент-Етьєн, стадіон "Жоффруа Ґішар", розраховнаий на 41 965 глядачів.

Автор: http://stadiony.net/
 

Стадіон названий на честь власника казино, який власним коштом звів арену 1931-го. За чверть століття споруду передали місту за символічний один франк. До реконструкції на "Жоффруа Ґішар" стадіон мав чотири окремі трибуни. Їх об'єднали єдиним дахом, обладнавши у проміжках місця для вболівальників. "Сент-Етьєн" - один із найтитулованіших клубів Франції. 10 разів ставав чемпіоном країни. Правда востаннє першого місця досягали 35 років тому. Стадіон клубу має прізвисько "казан". Багато хто вважає, що через запальних уболівальників. Якоюсь мірою це так. До того ж поле часто накриває чорний дим з труб сусіднього металургійного заводу.

Ніцца, стадіон "Альянц Рив'єра", розрахований на 35 624 глядачі.

Автор: http://stadiony.net/
 

Стадіон на середземноморському курорті за рахунок 4 тис. сонячних батарей може виробляти в 5 разів більше електроенергії, ніж необхідно арені. Через небезпеку землетрусів несучі конструкції "Альянц Рив'єра" виготовлені з дерева і металу. Плани з будівництва в Ніцці нового стадіону з'явилися ще на початку 2000-х. Місцевий клуб не задовольняв старий 17-тисячник. Стадіон вирішили реконструювати, аби відповідав усім сучасним вимогам. Роботи за чотири роки згорнули. Впіймали чиновника, який за хабарі призначив "потрібного" підрядника. Вирішили побудувати нову арену в іншому місці. Відкриття "Альянц Рив'єра" відбулось у вересні 2013-го.

Зараз ви читаєте новину «Організатори Євро-2016 не рекомендують добиратися до "Стад де Франс" автомобілем». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути