27 травня 1971 року в Москві відбувся прощальний матч воротаря Льва Яшина. На гру прийшли 103 тисячі глядачів.
– Льові все тоді давалося важко, – згадувала дружина Валентина. – Він не виходив на поле 9 місяців. Відтоді, як у серпні 1970 зламав руку. Весь час турбувався за рідне московське "Динамо". Але коли впевнено заграв Володя Пільгуй, чоловік вирішив – час іти. Йому йшов 42-рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Першим з кубком вийшов Яшин - історія Євро-1960
Радянське керівництво вирішило влаштувати славетному воротарю прощальний матч зі збірною світу. Однак поставило умову – із кожної соціалістичної країни має бути щонайменше 2 гравці. Натомість не зміг приїхати бразилець Пеле – його "Сантос" саме проводив комерційні матчі в Колумбії.
Першими на гру прилетіли чехословаки – Іво Віктор і Ладіслав Куна. Згодом – Ейсебіо, Боббі Чарльтон, Герд Мюллер, Джачінто Факетті, Драган Джаїч, Влодзімеж Любаньськи. За задумом організаторів їм мало протистояти московське "Динамо". Але потім вирішили зробити динамівську збірну – з москвичів, киян, тбілісців і мінчан.
– Тоді ще не було звички валяти дурня в матчах збірної світу, – згадував Володимир Пільгуй. – Грали на повному серйозі. Лев Іванович сам прославився в такому матчі. У 1963 році він захистив ворота збірної світу в грі проти англійців. Тоді отримав "Золотий м'яч". А тепер кожному із зарубіжних гостей хотілося засмутити Яшина.
Збірна "Динамо" вела перед 2:0.
– Після кожного стрибка в мене стискалося серце, – казала згодом Валентина Яшина. – Думала, ось стрибне й не встане. Однак він піднімався.
На 58 хвилині Яшина замінив Пільгуй.
– Для мене все було, як у телевізорі, – згадував Володимир. – Ось виходить якийсь футболіст і обіймається з Яшиним. Стає у ворота й пропускає два голи.
Збірна світу зрівняла рахунок наприкінці гри. Відзначилися угорець Месеї і болгарин Жеков 2:2. Згодом усі гравці на руках занесли Яшина у ворота, які він так довго захищав.
Лев Яшин помер в 1990 році від ускладнень, викликаних гангреною. Незадовго до смерті йому ампутували ногу.
Коментарі