неділя, 11 липня 2021 22:45

Італія виграла чемпіонат Європи

Англія раділа передчасно. Фото: Reuters

Добрий вечір!

Рівно місяць минув відтоді, як у Римі розпочався чемпіонат Європи з футболу. У матчі відкриття збірна Італії розгромила Туреччину. А сьогодні вона вже гратиме у фіналі з Англією.

Збірна Італії – якраз та команда, про яку кажуть, що вона гідна фіналу. Лише в матчі з Іспанією італійці не домінували. Про Англію такого не скажеш. Не надто виразна гра в групі змінилася впевненими перемогами над Німеччиною й Україною, але в півфіналі все зіпсував пенальті імені Рахіма Стерлінга.

Хто ж переможе сьогодні – італійська пристрасть чи англійський практицизм. Дізнаємося за кілька годин.

А тепер стартові склади команд.

Італія: Доннарумма, Ді Лоренцо, Бонуччі, К'єлліні, Емерсон, Барелла, Жоржиньйо, Верратті, К'єза, Іммобіле, Лоренцо Інсіньє.

Англія: Пікфорд, Уолкер, Шоу, Райс, Стоунз, Магуайр, Тріпп'єр, Стерлінг, Філліпс, Маунт, Кейн.

Останні урочистості – гравці співають гімни країн.

Гра розпочалася!

2 хв. Магуайр від хвилювання відправив м'яч на кутовий.

3 хв. ГОЛ! Кейн подав із лівого флангу й Шоу б'є в ближній кут. Доннарумма не при справах – 0:1.

5 хв. Колись на зорі мого вболівання в 1982 році на Кубку світу Англія забила Франції на 27-ій секунді. Тоді англійці перемогли – 3:1. Як то буде цього разу?

8 хв. Небезпечний штрафний виконувала Італія, але Інсіньє вдарив вище воріт.

11 хв. К'єза накидав у бік Інсіньє, але Пікфорд випередив неаполітанця.

15 хв. Тривала англійська атака завершилася простеньким навісом від Маунта. Голкіпер легко забрав м'яч.

19 хв. Тренери обох команд уже добряче змокли під дощем. І потихеньку італійці перебирають ініціативу.

23 хв. Жоржиньйо залишає поле. Над Італією нависла загроза вимушеної заміни.

27 хв. Абсолютно нічого не створила Італія за ці 27 хвилин. Повне домінування Англії.

32 хв. У центр поля перемістилася гра. Але моментів в обох команд нема.

35 хв. К'єза продерся із центра поля і сильно пробив. М'яч просвистів у сантиметрах від стійки.

40 хв. Іммобіле взагалі не видно на полі. Хіба що зараз заліз в офсайд.

44 хв. Рахім Стерлінг упав і випрошував пенальті, але цього разу йому ніхто не повірив.

4 хвилини додав до першого тайму арбітр.

45 хв. Бонуччі вирішив ударити здалеку, але був далекий від ідеалу.

Все, перерва у нас.

Поновилася гра.

47 хв. Барелла збиває Кейна й отримує жовту картку.

48 хв. Стерлінг падає у карному майданчику й пожинає плоди свої старань у матчі з Данією – нема пенальті.

51 хв. А тепер Стерлінг звалив суперника біля власного карного майданчика. Але Інсіньє вдарив вище воріт зі штрафного.

53 хв. Інсіньє знову вдарив у район кутового прапорця.

55 хв. Берерарді виходить замість Іммобіле, а Крістанте міняє Бареллу, в якого є жовта картка.

57 хв. К'єза й Інсіньє з двох спроб спромоглися на один удар у Площину, але Пікфорд парирував.

61 хв. Час іде, а явних моментів в Італії досі немає.

62 хв. А ось і момент! К'єза видряпав м'яч на лінії карного майданчика й бив у кут, але Пікфорд був бездоганний.

67 хв. ГОЛ! Бонуччі зрівнює рахунок після кутового – 1:1. Добив відскок захисник.

70 хв. Італія на куражі рветься в атаку. Саутгейт відповідає заміною. Сака замість Тріп'єра.

74 хв. Берарді відгукнувся на довгий пас, випередив Пікфорда, але не влучив у ворота. І відразу ще одна заміна. Замість Райса виходить Хендерсон.

78 хв. Італія повністю перехопила ініціативу й шукає можливості для удару.

82 хв. К'єза травмувався в Італії. Це майже половина атакувального потенціалу. Але полежав і ожив.

85 хв. Інсіньє має жовту. Зрубав Філіпса.

86 хв. І Бернардескі таки міняє К'єзу.

90 хв. 6 хвилин додав арбітр.

Італія майже всі 6 хвилин володіла м'ячем.

К'єлліні встигає отримати жовту.

Будуть екстратайми в нас.

91 хв. Белотті виходить замість Інсіньє.

94 хв. Без воріт поки грають команди в екстратаймі.

96 хв. Локателлі виходить замість Вератті.

100 хв. Маунта змінює Гріліш. Кидає резерви й Саутгейт.

103 хв. Італія провела блискучу контратаку, м'яч заметушився в карному майданчику Англії, але забракло точного завершального удару.

105 хв. Перший із ектратаймів закінчився. Надію на гол залишаємо на другий.

107 хв. Пікфорд із другої спроби забирає м'яч після штрафного від Бернардескі.

111 хв. Англія пішла вперед і затиснула Італію на її половині.

114 хв. Жоржиньйо отримує жовту. Наступив ногою на коліно Гріліша.

118 хв. Англія намагається знайти свій шанс в заключні хвилини. Решфорд і Санчо виходять на поле. Вокер і Хендерсон пішли.

120 хв. А тепер і серія пенальті буде в нас.

Італійці так вітають Доннарумму, ніби він уже її виграв.

Що вам сказати? Італія чемпіон! – 3:2 в серії пенальті.

Збірна Італії вдруге в історії виграє звання чемпіонів Європи. Англія підтверджує статус невдахи в серії пенальті. Італія чекала свого часу 53 роки.

Зараз ви читаєте новину «Італія виграла чемпіонат Європи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua