неділя, 25 листопада 2012 21:06

Формула-1. Феттель став триразовим чемпіоном світу, фінішувавши шостим на Гран-прі Бразилії

Феттель став наймолодшим триразовим чемпіоном світу. Фото: sport-xl.net

У Сан-Паулу завершився фінальний етап чемпіонату світу Формули-1 сезону-2012. Перемогу в гонці здобув чемпіон світу 2009 року Дженсон Баттон з "Макларена", разом з ним на подіум піднялися Феліпе Масса і Фернандо Алонсо з "Феррарі".

Лідера загального заліку Себастьяна Феттеля з "Ред Булл" розвернуло після контакту з бразильцем Бруно Сенною на першому колі перегонів, але потім він зміг прорватися і фінішував на шостій позиції.

По ходу гонки довгий час лідирував німецький пілот "Форс Індія" Ніко Хюлькенберг. Потім його розвернуло, і вперед вийшов Льюїс Хемілтон, який проводив заключну гонку в складі "Макларена". Потім німець намагався повернути собі позицію, але не втримав контроль над машиною, його розвернуло, і машина німця зачепила болід Хемілтона, зламавши тому підвіску, в результаті чого британцеві довелося зійти.

Таким чином, Себастьян Феттель став наймолодшим триразовим чемпіоном світу в історії Формули-1. Він не дозволив обійти себе у загальному заліку іспанцеві Фернандо Алонсо.

У статусі триразового чемпіона світу Феттель приєднався до Джека Бребхема, Джекі Стюарта, Нікі Лауда, Нельсона Піке і Айртону Сенні.

Німець став наймолодшим чемпіоном світу в історії чемпіонату. При цьому він став лише третім в історії після Міхаеля Шумахера і Хуана Мануеля Фанхіо, кому вдалося завоювати три чемпіонські звання підряд.

10. Серхіо Перес - 66.

Зараз ви читаєте новину «Формула-1. Феттель став триразовим чемпіоном світу, фінішувавши шостим на Гран-прі Бразилії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua