Четвер, 09 квітня 2020 21:00

Експерт оцінив перспективи одного з найталановитіших українських футболістів

Експерт оцінив перспективи одного з найталановитіших українських футболістів
Богдан Михайличенко влітку 2019 року підписав повноцінний контракт із "Зорею", Фото: ФК "Зоря"

Лівому захиснику "Зорі" Богдану Михайличенку 23 роки. Прогрес гравця цього сезону настільки очевидний, що його невиклик до лав національної команди дивний. Футбольний скаут Алекс Великих оцінює перспективи гравця.

- Михайличенко це ще один з молодих талановитих гравців останньої хвилі, народжених рухом першого десятиріччя ХХІ століття. Гравець сучасної формації, який має швидкість, агресію. Футболіст, якому притаманне бажання грати вперед та загострювати ситуацію своїми діями. На мій погляд, Богдан має досить серйозний потенціал, але його становлення як гравця буде залежати, де гратиме і хто його тренуватиме. Психологічно це гравець екстраверт, який потребує постійного контакту й довіри тренера.

Михайличенко здатний адаптуватися до різних схем – чистого лівого захисника, лівого центрального та латераля у моделі з трьома оборонцями?

- Так. Думаю, позиція латераля для нього природніша, оптимально відповідає ігровим характеристикам.. Щодо схеми в три центральні захисники, де Михайличенко грав би лівого центрального, я не вважаю його придатним до цієї ролі. Стихія гравця - експресія атакувального футболу, пресинг, дії на випередження, долучення до атакувальних дій, що не можна повністю показувати, виконуючи роль центрбека, якщо їх три.

"Зоря" може взяти за гравця п'ять мільйонів євро

Які його слабкі сторони?

- Гра у відборі. Тому часто порушує правила. Видно, що він походить саме з півзахисника, та й емоційно більш схильний у грі на атаку, ніж на захист. До слабких сторін можна віднести й праву ногу, над якою треба працювати, але це важко зробити для натурального шульги. Далі - низький рівень якості навісів з флангу, практично відсутні довгі націлені передачі вперед. А це надважливо для флангового захисника.

"Зорі" належать права на Михайличенка. Це тому, що "Динамо" взяло Караваєва. Помилка київського клубу?

- Треба знати, що за команду будують у "Динамо". Зрозуміло, влітку столичний клуб шукав більш готового гравця й зробив ставку на Караваєва. Розквіт Михайличенка в "Зорі", можливо, й викликаний цим переходом. Дуже часто молодому гравцеві потрібен виклик, необхідність довести всім оточуючим та самому собі, що він вартий уваги. Менший тиск в "Зорі", ніж в "Динамо" став тією умовою, що допомогла Богданові проявити себе та зростати від матчу до матчу.

Продати Миколенка, заробити гроші і повернути Михайличенка – такий варіант у "Динамо" можуть розглядати?

- Сумнівно. Не впевнений, Богдан уже готовий грати у "Динамо". Друге – мені здається, що стиль гри "Шахтаря" для нього прийнятніший.

Є Миколенко. Для Шевченка це кращий варіант на сьогодні

Що нового дав Михайличенку Віктор Скрипник ?

- Не знаю, чи можна говорити про щось фундаментальне. Але спокій та довіру точно.

Позитивно є й те, що Скрипник не змушує Михайличенка відмовлятися від атакувальної манери гри, а навпаки стимулює цю активність. Помітно - це сучасний тренер з європейськими принципами.

Чи варто гравцеві залишатися в "Зорі"?

- На пів сезону точно. Далі треба оцінювати ситуацію. Сам Богдан заявив про бажання переїхати до Бельгії. Маємо приклади Яремчука та Малиновського.
Можливо, й чемпіонат Нідерландів був для нього такою ж можливістю. Не виключав би також Іспанію.

Скільки може взяти "Зоря" за футболіста?

- Я б говорив про 5 мільйонів євро.

Чому Шевченко не викликає Михайличенка до збірної?

- Є Миколенко. Це кращий варіант на сьогодні. У резерві – Соболь. Але Євро перенесли на рік. Цей час – на користь Михайличенка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт проаналізував ситуацію з найпроблемнішою позицією для Шевченка

Богдан Михайличенко – уродженець Бориспіля, Київщина. За "Зорю" грає з 2018 року.


Зараз ви читаєте новину «Експерт оцінив перспективи одного з найталановитіших українських футболістів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода