субота, 22 липня 2017 11:09

Едуард Стрельцов помер наступного дня після дня народження

Едуард Стрельцов помер наступного дня після дня народження
Едуард Стрельцов мріяв про "Спартак", але доля закинула в "Торпедо". Фото: sportslive.ru

22 липня 1990 року в Москві від раку легень помер найкращий гравець московського "Торпедо" Едуард Стрельцов.

Вже в 15 років він на рівних грав e команді дорослих футболістів. При цьому завжди мріяв грати в "Спартаку" - а в результаті пов'язав своє спортивне життя з московським "Торпедо".

Прийшовши в команду автозаводців, молодий футболіст відразу ж заявив про себе як про лідера. Незабаром 17-річний талант досяг, здавалося б, неможливого - він одягнув майку збірної СРСР. Не дивно, що такий різкий кар'єрний зліт буквально запаморочив голову.

Переважна більшість радянських уболівальників просто обожнювали свого кумира, а невелика частина партійного істеблішменту дуже підозріло стежила за тим, як Стрельцов ставав все більш некерованим. Розкішні світські вечірки, модний "прикид", що викликає заздрість, модна зачіска, п'яні бійки - це і багато іншого дивно уживалося в людині, яка забувала себе на футбольному полі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мулатки оголювалися перед нами всю ніч"

Арешт стався в ніч з 25 на 26 травня 1958 року - напередодні поїздки Стрельцова в складі збірної на фінальну частину Кубку світу, де, за тодішніми розкладами, він повинен був стати найкращим нападаючим. Чотири дорослих дядька, серед яких було три футболісти збірної СРСР - Стрельцов, Огоньков і Татушин - вирушили на одну з підмосковних дач погуляти з дамами. А на ранок з'явилася заява від однієї з дівчат про те, що громадянин Стрельцов її зґвалтував. Едуарда негайно заарештували, при цьому не тільки позбавили звання заслуженого майстра спорту і "відчепили" від збірної, яка виїхала до Швеції без свого лідера, а й засудили на 12 років.

Злі язики стверджували, що Едуарда покарали за відмову одружитися на доньці міністра культури СРСР Катерини Фурцевої.

На свободу Стрельцов вийшов достроково, в лютому 1963 року - у в'язниці він відрізнявся зразковою поведінкою і сумлінним працею. Ще два роки працював на заводі, бо партійне начальство забороняло йому повертатися у футбол.

Його сучасники кажуть, що повернувшись у великий спорт, Стрельцов виглядав важчим, менше рухався, але як і раніше багато забивав, за що і любили його вболівальники.

Популярність його була настільки велика, що в 1967 році йому повторно присвоїли звання "Заслужений майстер спорту".

З футболу Едуард пішов в 1970 році. До того моменту він уже рідко виходив на поле і ще рідше забивав. Закінчивши ігрову кар'єру, Стрельцов став дитячим тренером і працював у школі "Торпедо" аж до своєї смерті – позначилися шкідливі умови праці в колонії. На початку 1990 року Стрельцова поклали до лікарні з пневмонією, там же поставили діагноз - рак. Помер 22 липня 1990 року - на наступний день після свого 53-річчя.

Зараз ви читаєте новину «Едуард Стрельцов помер наступного дня після дня народження». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути