середа, 08 липня 2020 21:03

"Динамо" взяло Кубок у серії пенальті

"Ворскла" і "Динамо" вперше зіграють у фіналі. Фото ФК "Динамо" Київ

Добрий вечір!

Сьогодні у Харкові в фіналі Кубка України зустрічаються київське "Динамо" і полтавська "Ворскла". Команди ніколи раніше не грали у вирішальному матчі Кубка України.

Однак 11 років тому "Ворскла" виграла Кубок України, здолавши у фіналі "Шахтар". "Динамо" ж тоді стало чемпіоном. У липні команди зіграли в матчі за Суперкубок і кияни перемогли лише в серії пенальті.

Всього київське "Динамо" 11 разів тріумфувало у фіналі. Для "Ворскли" перемога над "Шахтарем" виявилася єдиною.

На попередніх стадіях "Динамо" пройшло "Шахтар" (2:1), "Олександрію" (1:0) і "Минай" (2:0).

"Ворскла" обіграла "Колос" (1:0), "Десну" (1:0) і "Маріуполь" (1:1, 3:2 пен).

Тим часом тренери оголосили склади граючих команд:

"Динамо": Бущан - Миколенко, Шабанов, Сирота, Кенджьора - Сидорчук, Шепелев, Буяльський - Де Пена, Цітаїшвілі - Вербич.

"Ворскла": Різник - Пердута, Чеснаков, Аліун, Сапай - Скляр, Пуцлін, Якубу, Кане - Кулач, Степанюк.

Гра почалася!

1 хв. Буяльский перехопив передачу в Аліуна, але Різник був першим на м'ячі.

3 хв. Кияни почали активніше й затиснули Полтаву в карному майданчику.

5 хв. "Ворскла" відповіла прострілом із правого флангу, але Кулач не встиг на пас.

9 хв. Перше попередження у нас. Сирота збив Кулача.

11 хв. ГОЛ! "Ворскла" нехитро розіграла кутовий, пішла передача у воротарський майданчик і Степанюк в один дотик відкриває рахунок. – 1:0

15 хв. "Динамо" відповіло ударом головою Сироти під поперечку, але Різник потягнув удар!

20 хв. Дальній удар Скляра став легкою здобиччю для Бущана.

21 хв. Де Пена бив з-за меж карного майданчику, але не влучив у дальній кут.

26 хв. Оце момент у киян! Миколенко прострілив із лівого флангу, а Вербич із трьох метрів не зумів пробити Різника!

27 хв. ГОЛ!!! Де Пена скинув м'яч головю під удар Вербичу, Беньямін розвернувся і вліпив у дев'ятку – 1:1.

32 хв. Ще один момент у киян! Де Пена виконав штрафний, Вербич ударив головою, але вище воріт.

35 хв. Невгамовний уругваєць наважився на удар з кута карного майданчика, але воротар "Ворскли" ґав не ловить.

39 хв. Цітаїшвілі кілька разів обвів суперника на фланзі, а прострілив аби куди. І тут же удар Вербича тягне Різник.

42 хв. Жовта картка Скляру за розмови.

Перший тайм закінчився. "Динамо" мало велику перевагу й нічия – заслуга голкіпера "Ворскли".

Другий тайм розпочався!

46 хв. Кане пройшов лівим флангом і бив у дальній кут, але не влучив.

50 хв. Полтава почала огризатися. Побачимо, чи надовго її вистачить.

54 хв. Кияни намагаються повернути статус фаворита й заволодіти ініціативою. Гра точиться в центрі поля.

55 хв. Цитаїшвілі смачно приклався з метрів 20, але дещиці забракло, щоби м'яч влетів у кут.

59 хв. Чеснаков грубо збиває Буяльского, але жовту Монзуль йому не дає.

62 хв. Кияни знову загнали "Ворсклу" на її половину поля. Шепелєв бив із рикошетом, але Різник ногою буквально вигріб м'яч.

65 хв. Гол назріває. Вербич не замкнув простріл Де Пени.

67 хв. Буяльський не влучає в ближній кут.

69 хв. "Ворскла" атакувала дві хвилини, але бездарно втратила м'яч. Кенджьора віддав на Вербича й той забив. Однак арбітри скасували гол через офсайд у Шепелєва.

73 хв. Заміна Опанасенко вийшов замість Якубу.

76 хв. Заміна у Полтави. Замість Кулача вийшов Луізао.

80 хв. Жовта картка у Шабанова. Збив Степанюка.

81 хв. Вербич із Циганковим комбінували в центрі поля і лише довгі ноги Аліуна дозволили "Ворсклі" уникнути виходу сам на сам Вербича із Різником.

85 хв. Вербич під кутом вийшов на ворота, але влучно і небезпечно пробити не зумів.

89 хв. Буяльський намагався намалювати пенальті й заробив попередження від Монзуль.

Все. Основний час закінчився. Будуть додаткові тайми по 15 хвилин.

Режисери показують 16-річного Павла Ісенка, натякаючи на серію пенальті.

92 хв. Луізао пробив із рикошетом в голову одноклубнику Кане. Той в нокдауні.

95 хв. Шехіч, що вийшов замість Скляра, влаштував штовханину без удару в карному майданчику "Динамо".

98 хв. Від переваги "Динамо" не залишилося й сліду.

101 хв. Шапаренко намагався прорватися по флангу, але техніки не вистачило.

105 хв. Скляр отримує жовту.

Команди востаннє міняються воротами.

108 хв. Знову тиснуть динамівці, але без ударів.

113 хв. Без моментів команди.

114 хв. Вербич отримує жовту за симуляцію.

116 хв. Де Пена бив із трьох метрів головою, але не влучив у кут. Хоч щось.

118 хв. Андрієвський вийшов замість Шепелєва.

119 хв. Ще один удар головою від уругвайця і знову повз.

Все, серія пенальті. А Ісенко залишився на лаві.

"Ворскла" починає. 2:1 точно в дев'ятку. Вербич так само – 2:2

Кане у верхній кут – 3:2. Циганков 3:3

Луізао 4:3, Кенджьора – 4:4, Опанасенко 5:4, Де Пена 5:5

Уже 6:6

А тепер 7:7

Команди дружно помилилися при восьмому ударі.

Дев'ятий удар Баєнко відправив у небо, а Шабанов – у лівий верхній кут! Кияни виграли матч 9:8.

"Динамо" вдванадцяте в історії виграє Кубок України.

Зараз ви читаєте новину «"Динамо" взяло Кубок у серії пенальті». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua