Чемпіон світу за версією WBO Олександр Усик давно і регулярно заявляє про намір об'єднати всі чемпіонські пояси у першій важкій вазі. Але по факту виглядає, що це порожні декларації. Принаймні найближчі рік-півтора.
На початку осені стартує новий боксерський турнір у другій середній і першій важкій вагових категоріях за участі топових атлетів - World Boxing Super Series, яку охрестили як боксерська Ліга чемпіонів. Переможець отримає Muhammad Ali Trophy – трофей Мохаммеда Алі. Призовий фонд турніру, організованого компанією Comosa AG, – 1 млрд 310 млн грн. Тільки за участь в 1/4 фіналу учасники гарантовано отримають 10 млн 480 тис. грн. Планують, що чвертьфінали пройдуть у вересні і жовтні, півфінали – на початку наступного року, а фінал – у травні 2018 року.
В крузервейті компанія підбирається крута. Нині це – володарі титулів WBC та IBF, відповідно, латвієць Майріс Брієдіс і росіянин Мурат Гассієв, польські екс-чемпіони світу Кшиштоф Влодарчик і Кшиштоф Гловацький.
Тільки от головного "уніфікатора" Олександра Усика – теж запрошеного до участі - в цьому списку ви не знайдете. Чому? Адже це найшвидший спосіб усього за три поєдинки і рік часу об'єднати три чемпіонські титули і стати загальновизнаним лідером крузервейту. До того ж отримати рекордні у своїй кар'єрі гонорари, починаючи з першого поєдинку.
Промоутер Усика, гендиректор "K2 Promotions Ukraine" Олександр Красюк спершу заявив, що ця суперліга – не більше, ніж мильна бульбашка і участь Усика в ній навіть не розглядається. Потім він засумнівався, що цей турнір матиме такий вид, який анонсований. І врешті чомусь поставив участь Усика у турнірі у залежність від того, чи погодиться в ньому змагатися кубинець Юніер Дортікос, який вже більше років не виходив у ринг. Словом шукаються причини "зіскочити", а не можливості взяти участь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усик планує у майбутньому провести бій з кривдником Кличка
Очевидно, суперсерія просто не вписується у визначену стратегію розвитку кар'єри Усика, яка у найближчий час не передбачає об'єднувальних поєдинків – попри всі декларації. Зустрітись із чемпіоном WBA росіянином Денисом Лебедєвим – шанси мізерні. А отже, відмовившись від участі у суперсерії, Усик буде позбавлений протягом року-півтора поповнити свою колекцію ще бодай одним поясом. Тому не зрозуміло, до чого тоді були всі попередні заяви і виклики інших чемпіонів? Майже всі вони в суперсерії – приходь і доводь, що ти найсильніший.
Але ні. Усик в другій половині серпня планує провести захист титулу WBO в Україні. Якого "дешевого" суперника заманять до нас можна тільки здогадуватись. А потім, мабуть, продовжуватиме розкручуватиме свою кар'єру у США. При тому, що всі найсильніші крузери тут, у Європі.
Олександр Усик здобув пояс WBO у вересні 2016-го – переміг за одностайним рішенням суддів поляка Кшиштофа Гловацького у Гданську. З того часу провів два успішних захисти титулу. На профі-ринзі провів 12 поєдинків. Має 12 перемог, 10 нокаутів.
Коментарі