субота, 13 квітня 2013 12:18

Аліна Комащук стала чемпіонкою світу з фехтування

У фіналі Аліна Комащук перемогла американку ФОТО: sportonline.ua

12 квітня у Поречі (Хорватія) пройшов шостий день першості світу з фехтування серед юніорів і кадетів.

Юніорки розіграли медалі у фехтуванні на шаблях. Українка Аліна Комащук піднялася на вищу сходинку п'єдесталу пошани, обігравши у напруженому фінальному поєдинку американку Адріану Ярокі.

Аліна змусила своїх уболівальників понервувати: захопивши ініціативу на початку поєдинку і повівши у рахунку 6:3, вона раптом розгубилася і почала пропускати удари. Далі суперниці почали діяти наввипередки - американка лідирувала, українка надолужувати згаяне. І ось коли, здавалося б, перемога була майже в руках у Ярокі за рахунку 14:12 на її користь, Аліна змогла зібратися і нанести поспіль три удари, завершивши, таким чином, бій з рахунком 15:14 на свою користь.

Для Аліни це не перше індивідуальне золото чемпіонату світу - в 2010 році в Азербайджані Аліна також завоювала титул найсильнішої спортсменки планети, але у віковій категорії "кадети".

Була надія на ще одну медаль. У чвертьфінал, крім Аліни, пробилася й Ірина Щукла. Але успіх сьогодні був не на її боці, і з рахунком 9:15 українка поступилася італійці Мартіні Крискіо.

У фехтуванні на рапірах серед кадетів кращий з українців Дмитро Чучукало зайняв 14-е місце. Дмитро здобув перемогу в 1/16 фіналу над данцем Філіпом Олександром Фемое (15:6), а в наступному турі змагань поступився Амоллу Ратану з Великої Британії (11:15). Богдан Долженко та Андрій Подшивалов завершили свій виступ в 1/32 фіналу.

У фіналі американець Олександр Массілас був сильнішим від італійця Лоренцо Ністи - 15:13.

Фехтування. Першість світу серед юніорів та кадетів. Пореч (Хорватія), 12 квітня