Український "спортивний Оскар" знайшов своїх власників. У середу, 7 квітня, на сцені київського Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневий палац) пройшла четверта церемонія нагородження Героїв спортивного року.
Церемонію у прямому ефірі транслював канал Спорт-1. Ганна Герман, Микола Томенко і Равіль Сафіуллін виголосили промови від президента України Віктора Януковича, Верховної Ради і Кабінету Міністрів відповідно. Сергій Бубка офіційно відкрив церемонію.
Подивитися на спортивних героїв року прийшли відомі спортсмени та діячі культури Віталій Кличко, Стелла Захарова, Андрій Шевченко, Денис Силантьєв, Ірина Мерлені, Ганна Безсонова, Ірина Дерюгіна, Олександр Волков, Наталя Сумська, Анатолій Хостікоєв та Олексій Маклаков (Шматко із серіалу "Солдати").
Перед оголошенням першої номінації хвилиною мовчання вшанували пам"ять дворазового олімпійського чемпіона з біатлону Івана Бякова. Він помер 4 листопада 2009 року.
Президента "Шахтаря" Ріната Ахметова визнали найкращим організатором року. Замість нього нагороду отримав генеральний секретар клубу Олександр Черкасов. Церемонія співпала з візитом президента УЄФА Мішеля Платіні в Донецьк, тому Ахметов не зміг приїхати.
Нагороду найкращому тренеру Анатолію Ломаченку вручали Андрій Шевченко і Ганна Безсонова. Замість батька нагороду забрав Василь Ломаченко. Самого боксера визнали найкращим спортсменом року.
Спортсменкою року стала 19-річна Ольга Харлан. Нагороду шаблістки забрала мама. Сама героїня за дві години до початку церемонії виграла золоту медаль на чемпіонаті світу серед кадетів у Баку.
Переможці Всеукраїнської урочистої церемонії Герої спортивного року-2009
1. Найкращий спортсмен року – Василь Ломаченко (чемпіон світу з боксу – 57 кг)
2. Найкраща спортсменка року – Ольга Харлан (чемпіонка світу у командній першості, срібна призерка чемпіонату світу в індивідуальній першості, чемпіонка Європи в індивідуальній та командній першостях з фехтування на шаблях)
3. Найкращий тренер року – Анатолій Ломаченко (тренер чемпіона світу з боксу Василя Ломаченка)
4. Сенсація року – Георгій Зантарая (чемпіон світу, срібний призер чемпіонату Європи з дзюдо – 60 кг)
5. Найкраща команда року – жіноча збірна з фехтування на шаблях у складі Ольги Харлан, Олени Хомрової, Галини Пундик, Ольги Жовнір (чемпіонки світу, чемпіонки Європи у командній першості)
6. Найкращий спортивний організатор року – президент "Шахтаря" Рінат Ахметов (відкриття стадіону "Донбас Арена", завоювання Кубка УЄФА)
7. Сильні духом (Паралімпійські види спорту) – Ганна Литвиненко (завоювала три золоті, дві срібні і одну бронзову нагороду на ХХІ літніх Дефлімпійських іграх з плавання)
8. Меценат спортивного року – компанія Bosco Sport (генеральний партнер та офіційний ексклюзивний постачальник екіпіровки для НОК та Національної олімпійської команди України)
9. Неолімпійські види спорту – Рустам Бабаєв (дворазовий чемпіон світу з армспорту)
10. Спортвина слава України – Володимир Голубничий (Олімпійський чемпіон з легкої атлетики) та Зінаїда Турчина (Олімпійська чемпіонка з гандболу)
11. Спеціальна нагорода "За відданість справі" – президент Федерації фехтування України Сергій Міщенко.
Коментарі
1