Середа, 18 листопада 2020 11:28

Звільнився викладач, який відмовлявся проводити пари українською

Звільнився викладач, який відмовлявся проводити пари українською
В НТУ "Дніпровська політехніка" здійснять державний контроль за дотриманням мовного законодавства Фото: nmu.org.ua

Викладач НТУ "Дніпровська політехніка" Валерій Громов, який відмовлявся проводити пари українською мовою, написав заяву на звільнення за власним бажанням.

"Я спілкувався з керівництвом цього університету. Проте, не розумію поведінки цього ученого. Науково-методична документація за його предметами розміщена державною мовою, кілька років тому він захищав докторську дисертацію державною мовою. А що з ним сталося в жовтні, зрозуміти не можу. Втім за результатами проведення службового розслідування, професор за власним бажанням вирішив написати заяву й піти без пояснення. Тому на цьому рівні проблема вичерпана", - розповів в ефірі програми "Ти дивись" на 24 каналі уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд змусив інтернет-магазин перекласти сайт на українську мову

В установі підготували документи для здійснення державного контролю за дотриманням закону про забезпечення функціонування української мови, зокрема в освітньому процесі.

Нагадуємо, що викладача предмету "Ціннісні компетенції фахівця" з кафедри філософії НТУ "Дніпровська політехніка" професора Валерія Громова звинуватили у відмові викладати українською мовою. У мережу потрапив відповідний аудіозапис.

"- Згідно з закону ви можете викладати українською, ви повинні.

- Если вас не устраивает, пишите на меня жалобу.

- Добре.

- Два языка - одна нация, один - руины, а не Украина", - передавали розмову викладача зі студенткою.

Студенти казали, що це не перша така ситуація з викладачем.

Зараз ви читаєте новину «Звільнився викладач, який відмовлявся проводити пари українською». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі