Депутат Львівської обласної ради Руслан Кошулинський розповів, як українська мова може допомогти на війні. Мова може допомогти солдату визначити, свій чи чужий із ним на зв'язку.
"Коли по рації ідуть перемовини, ми їх чуємо, вони нас чують. І коли ми починаємо розмовляти між собою по рації українською мовою, а ще й з діалектом, вони уже нас не розуміють узагалі", - пояснив депутат.
Руслан Кошулинський описав ситуацію, яку спостерігав на війні.
"Приклад із життя: коли чоловік поранений, він дезорієнтований, не знає, з якого боку його ворог може схопити, добити. І тут з-за горбика до нього звертаються: "Братішка, подожді, щас поможем". Свій, чи чужий, стріляти, чи не стріляти? І навпаки: "Братику, зачекай, зараз допоможемо". Звучить інакше? Ось це вага мови на війні", - сказав депутат, пише glavcom.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада проголосувала за "Слава Україні" в армії
Мовний мораторій на Львівщині запровадили 18 вересня. Рішення Львівської облради викликало неоднозначні оцінки. Руслан Кошулинський пояснив, що іншого виходу немає. Львівська обласна рада мусить під час війни обмежити розповсюдження російськомовного продукту.
"Я служив у Збройних силах України і присягу складають у ЗСУ українською мовою. За цю присягу люди також віддають життя. Більше того, усі накази, відповідно до військових статутів, до закону про Збройні сили, віддаються українською мовою. Якщо ти не розумієш української мови, не розумієш наказу, ти можеш загинути, або від твоєї безпорадності загинуть інші", - зазначив Кошулинський.
Зі всіх інститутів українці найбільше схвалюють діяльність армії, менше - церкви
Загалом дії армії схвалюють 62% опитаних, церкви - 57%. Замикають трійку мери і сільські, селищні голови - 51%. Також у верхівці рейтингу - ЗМІ та Національна гвардія.
Коментарі