Ексклюзиви
середа, 25 вересня 2013 14:54

Пам'ятну дошку Юрію Шевельову розбили
5

Фото: Фото: mediaport.ua

У Харкові троє чоловіків знищили пам'ятну таблицю видатному лінгвістові і літературознавцю Юрію Шевельову. Чоловіки назвалися працівниками комунального підприємства "Жилкомсервіс". Спочатку намагалися відділити дошку від стіни будинку по Сумській 17 за допомогою сокири. Коли їм це не вдалося, вони розбили дошку на кілька частин, забрали їх, і поспішно зникли з місця події.

Це відбулося за півгодини після того, як Харківська міська рада прийняла рішення скасувати дозвіл топонімічної комісії на встановлення меморіальної дошки Юрію Шевельову. За рішення проголосували 65 депутатів, проти - 4, утрималися - 3.

При цьому депутат від фракції "Батьківщина" в харківській міськраді Максим Олексієнко заявив, що помилково проголосував "за" і попросив повторити голосування. Головуючий на сесії мер Геннадій Кернес відмовив.

В обговоренні питання на сесії харківської міськради брали участь представник Харківської правозахисної групи, представники громадськості, фракції "Батьківщина", викладачі Харківського національного університету, а також голова "Антифашистського комітету Харківщини" Ніссон Ройтман, депутат міськради від фракції Партії регіонів Костянтин Кеворкян, голова харківської облдержадміністрації Михайло Добкін і харківський міський голова Геннадій Кернес.

Дозвіл на встановлення меморіальної дошки на фасаді будівлі по вулиці Сумській, 17, де жив учений, міська влада дала ще в середині 2011 року.

Гроші на пам'ятну дошку збирали громадські організації. Активісти планували встановити дошку 5 вересня. Але зробили це раніше, увечері 4 вересня, з власних джерел дізнавшись, що міська влада планує заборонити встановлення меморіальної дошки.

13 вересня голова організації "Антифашистський комітет Харківщини" Ніссон Ройтман направив лист харківському міському голові із зверненням про скасування дозволу на встановлення пам'ятної дошки. Ройтман підкреслює: "Дошка була встановлена поза регламентом, потайки". До того ж, на його думку, Юрій Шевельов - не гідний увічнення, так як є "пособником фашистів".

Після засідання топонімічної комісії, яка прийняла рішення переглянути питання "Про меморіальну дошку Шевельову", його винесли на сесію харківської міської ради.

Напередодні сесії міськради - 24 вересня - дев'ять вчених провідних університетів Великої Британії та Північної Америки звернулися з відкритим листом до мера Харкова Геннадія Кернеса, в якому висловлювали надію, "що державні органи міста Харкова підтвердять своє попереднє рішення від 2011 року та збережуть меморіальну дошку на честь Юрія Шевельова".

Зараз ви читаєте новину «Пам'ятну дошку Юрію Шевельову розбили». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

45

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

28.09.2013 10:50:28мгак195.230.154.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Велике місто і такий Отстой...Що за тупні??????

28.09.2013 00:41:03Alex91.200.54.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Красивая была табличка... :( И кто-то же старался, делал. Я вообще очень уважительно отношусь к подобному произведению искусства. Идешь по улице, мимо куда-то спешат люди, едут машины... а табличка висит себе, как немая весточка из прошлого и напоминает о былых временах, людях, о давно ушедшей эпохе... Жаль, что не каждый сможет понять глубокий философский смысл этих своеобразных посланий. :(

28.09.2013 00:42:20Alex91.200.54.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

"Грубый век, грубые нравы..." (с)

26.09.2013 20:14:41путлєр91.209.51.--
  • 8+
  • 0-
  • Відповісти

камуно-риго-фашисти - це РОСІЙСЬКІ нацисти.

26.09.2013 12:05:38укр188.130.214.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Більшовицька погань.Німцям вже давно наплювати на їх бувшу участь в націонал-соціалізмі,своїх прислужників Гітлеру всяко покривають,а ці своїх колотять за вимушену окупацію.І це при тому,що більшовицький режим в рази був жорстокішим і сам зовсім не бридив співробітничати з нацистами,аж поки ті самі це припинили.Насправді це все той же замаскований під московські пропогандистські прийоми російський шовінізм,для якого українофобські витівки давно стали нормою.

26.09.2013 11:28:14Рабинович37.19.245.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Дима Табачник дослен сам назначить этим гоям только обрезанных героев, которым они должны поклоняться и почитать.
А кто против, тому этим же топором, что по табличке, по башке.
Титушек мы наймем. Сами руки пачкам не будем!

26.09.2013 08:26:12Залізняк91.198.247.--
  • 16+
  • 0-
  • Відповісти

Це робота ВИРОДКА ЖИДА КЕРНЕСА З РИЛОМ ПРИМАТА, ЦЮ жидівську потвору розірвати на куски і викинути собакам, я розумію українців які здійснювали погроми жидів!

26.09.2013 08:38:49Антиоранж46.164.144.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Судя по твоему словарному запасу, ты сам от примата недалеко ушел.

25.09.2013 21:02:07НОРМА95.132.212.--
  • 15+
  • 0-
  • Відповісти

УКРАЇНА повинна знати СВОЇХ . Прийдемо за годину статуетки врагов України а сміття. Якщо ні тоді задарма боролись.Запитання ...кернес, ройтман, бланк - яка національність ? Головне що психопат зі справкою РУКОЙводіт, другий розумовідсталий, третій сифілитик - це якийсь жах. головне пакт молотова -рєбєнтропа це міждержавні стосунки , а співпраця з "німцями" це .....??? Проглядала парад до 9-го "МАЯ" на красной площадє.....Ангєла Мєрькєль на трібунє Бланка !!! Стало моторошно-Адольф НЄ СМОГ(бандера не дав). Мєрькєль смогла. УХ ххххххххх . Де межа ідіотизму ой цинізму ?? Карочє свой йух - как хачу так драчу. Істоти маськовські. .

25.09.2013 20:09:55олег176.109.180.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

просто необходимо проводить опрос населения, менять конституцию и добиваться федерализации, которую кстати так хотели бандеровцы, с подонками которые скулят на этом сайте разумные люди жить не смогут, а харьковчане просто молодцы

26.09.2013 09:31:37оубс194.44.50.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

судячи з того що діється у Харкові, харків'яни не молодці, а пофігісти. питання до "правих" "апасних" фанатів харківського металіста, де ви були, коли декілька шавок це робили?

25.09.2013 17:38:31Киев92.112.88.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Респект харьковчанам ! Доскам фашистским холуям в Харькове не место !

26.09.2013 08:27:30Гонта91.198.247.--
  • 9+
  • 0-
  • Відповісти

Ще одне жидівське рило!

25.09.2013 16:25:31Антиоранж46.164.144.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

И правильно! [***] ставить даже такие памятники энкаведешному сексоту и нацистскому прислужнику. Пусть рагули у себя ставят, у них нацисты в почете.

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути