Понеділок, 06 листопада 2017 22:50

Гриневич обговорила закон "Про освіту" з представниками НАТО

Гриневич обговорила закон "Про освіту" з представниками НАТО
Є країни, які український закон підтримують. Фото: "Цензор"

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич обговорила закон "Про освіту" з представниками НАТО.

"Я зустрічалася з послами країн-членів НАТО та представниками країн альянсу і дуже рада цій можливості, тому що ми змогли донести багато аргументів на користь саме такого закону про освіту і пояснити, що на відміну від тверджень, які розповсюджують деякі країни, ми не звужуємо права дітей національних меншин, а розширюємо їх", - розповіла вона, передає "Вголос".

На зустрічі вона побачила, що є країни, які закон підтримують. Але не всі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обласний центр відмовляється від російської у школах

"Чи змінив свою точку зору посол Угорщини? Важко сказати. Він висловив невдоволення законом і переконання, що він звужує права угорської меншини. Я аргументувала, що ці права насправді розширюються в доступі до освіти і в забезпеченні конституційних прав", - сказала міністр.

Гриневич сказала, що для України мовне питання є питанням національної безпеки.

"Ми вже маємо гіркий досвід незаконної анексії Криму, де була всього одна українська школа, решта - російські, і було гомогенне функціонування російської мови", - підсумувала вона.

В українських школах відсутній мовний режим. Значна частина шкільних вчителів формально ставляться до української мови. Використовують її лише на уроках.

Зараз ви читаєте новину «Гриневич обговорила закон "Про освіту" з представниками НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі