неділя, 05 серпня 2018 11:15

Волонтерка: "Містечка для переселенців перетворюються на гетто"

Приклад Грузії показує, що переселенців не треба розміщувати в місцях компактного поселення.

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповіла волонтерка Оксана Сухорукова, одна з організаторів Громадської мережі "СВОЇ".

Автор: Тетяна ЗАРОВНА
  Одна з організаторів Громадської мережі "СВОЇ" Оксана Сухорукова: "Українці сильні - їм просто треба трохи відпочити і йти далі"
Одна з організаторів Громадської мережі "СВОЇ" Оксана Сухорукова: "Українці сильні - їм просто треба трохи відпочити і йти далі"

"Люди, які війни не бачили 20 років, і діти, які народилися після війни – почуваються жертвами. Чекають на допомогу. У тих, хто влаштувався в нових реаліях, такого синдрому немає. Вважаю, що у 2014-му я була не права, коли вимагала від влади створення таких містечок. У замкнутих групах у всьому світі таке відбувається – поселення перетворюються на гетто", - переконана Оксана Сухорукова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збільшилась кількість переселенців, які не хочуть повертатись

Каже, вона проти того, щоб із переселенців робити жертв.

"Бо тоді людина й поводитиметься, як жертва. Українці сильні - їм просто треба трохи відпочити і йти далі".

Люди, які приїхали з окупованих територій розуміють, що житла вони не куплять вже ніколи. І дехто просто розчавлений цим.

"Частина людей повернулася на окуповані території. Наприклад, у населеному пункті на Черкащині було 24 переселенці, залишилося 2. Решта поїхали в ЛНР-ДНР. Частині - вдалося почати все з нуля. Дехто каже: "Гріх зізнатися. Але життя змінилося на краще. Діти вивчили англійську, а ми зайнялися бізнесом", - розповідає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як дітям-переселенцям отримати путівку за бюджетний кошт

За словами Оксани Сухорукової, за 4 роки волонтерства змінилися її власні пріоритети.

"До війни що було важливо? Щоб родина була щаслива - кожен мав по машині, тричі на рік відпочинок за кордоном. А зараз хочу, щоб діти жили в іншій Україні. Я розумію, що навряд чи побачу ту країну, про яку мрію. Але після себе треба щось залишити", - каже Оксана Сухорукова.

Оксана Сухорукова народилася в місті Дружківка на Донеччині. З 2004-го живе та працює в Києві. З часів Майдану і до 2015 року поєднувала волонтерство з роботою заступника директора у приватній будівельній компанії. З 2015 по травень цього року мала приватний бізнес. Нині офіційно працює у благодійному фонді "СВОЇ". Одна з ініціаторів створення однойменної мережі, що об'єднує 40 громадських волонтерських організацій.

Зараз ви читаєте новину «Волонтерка: "Містечка для переселенців перетворюються на гетто"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1865
Голосування Чи прийнятні умови кредитування для переселенців у 20% річних?
  • Так, за новими умовами зможу взяти кредит
  • Так, але доведеться у всьому собі відмовити
  • З такими умовами є ризик влізти в борги
  • Ні, бо не має стабільного доходу
  • Не братиму кредит через великий відсоток
Переглянути