Четвер, 28 листопада 2019 10:52

Уряд надасть кредит на житло для переселенців

Уряд надасть кредит на житло для переселенців
Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об'єкти. Фото: polilog.com.ua

Уряд затвердив порядок надання державного пільгового кредиту на придбання житла для переселенців та учасників бойових дій на Донбасі.

Змінами до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" передбачено нову бюджетну програму "Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об'єднаних сил на придбання житла", з обсягом фінансування 200 млн грн.

27 листопада урядом було затверджено Порядок використання цих коштів — 100 млн грн буде спрямовано для надання кредитів ВПО та 100 млн грн для кредитування учасників АТО та ООС. Кредит буде надаватися на термін до 20 років, а відсоткова ставка становитиме 3% річних, повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

Об'єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (як новобудови так і вторинний ринок), якщо житло прийнято в експлуатацію не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 15 років тому.

Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об'єкти. В день укладання кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок не менше 6%.

Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями здійснює Мінрегіон пропорційно кількості зареєстрованих заяв у відповідному регіоні.

Перелік осіб, що у поточному році отримають кредит, схвалюється комісією, склад якої затверджує Мінрегіон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, як працює житлова програма для переселенців

Міністерство соціальної політики України зможе виплатити додаткову грошову компенсацію 35 внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність України.

В Державному бюджеті на 2019 рік на відповідний напрям були передбачені видатки в сумі 25 млн грн, що дозволило виплатити компенсацію 24 особам з числа ВПО АТО. За рахунок розподілу Міністерство додатково отримає близько 37 млн грн, що дозволить компенсувати гроші ще 35 людей.

Зараз ви читаєте новину «Уряд надасть кредит на житло для переселенців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1861
Голосування Чи прийнятні умови кредитування для переселенців у 20% річних?
  • Так, за новими умовами зможу взяти кредит
  • Так, але доведеться у всьому собі відмовити
  • З такими умовами є ризик влізти в борги
  • Ні, бо не має стабільного доходу
  • Не братиму кредит через великий відсоток
Переглянути
Погода