За два роки в Україні за всіма програмами забезпечили власним житлом 310 сімей-пеерселенцев. Це 1 150 громадян.
"Завдяки роботі Фонду з органами влади та за підтримки міжнародних організацій вдалося здійснити адаптацію умов низки програм до потреб ВПЛ. Незважаючи на незадовільне фінансування, завдяки активній роботі Фонду вдалося за 2 роки забезпечити за всіма програмами власним житлом 310 сімей вимушених переселенців, а це 1 150 громадян України. Отже, механізми є, – залишилося змінити позицію держави", – розповів голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) Сергій Кімнатний.
Для комплексного вирішення житлового питання переселенців внутрішнього ресурсу недостатньо.
"Треба розраховувати на допомогу міжнародних донорських фінансових інститутів. Одним з лідерів тут є Банк розвитку Ради Європи, який ефективно працює в країнах Балкан, Грузії, Молдові. БРСЕ як неприбуткова організація надає можливість кредитувати придбання житла ВПЛ під мінімальний відсоток, значно нижче того, що пропонують вітчизняні банки. Це було б постійним рішенням для переселенців, які є економічно активними. Для соціально ж незахищених держава зобов'язана надавати орендне або соціальне житло без права його приватизації", – вважає чоловік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенці з Криму роблять 20 видів крафтових сирів
34% переселенців із Донбасу не хочуть повертатися додому після завершення війни. 23% переселенців висловили бажання повернутися додому, йдеться у результатах дослідження Національної системи моніторингу "Ситуація з внутрішньо переміщеними особами.
Коментарі