У місті Богодухів Харківської області 31 липня відкрили перший соціальний гуртожиток.
Багатодітні сім'ї, пенсіонери та люди з інвалідністю будуть жити безкоштовно та стільки, скільки захочуть, обіцяють чиновники.
Там будуть жити 10 сімей. Платити їм доведеться тільки за комунальні послуги, пише segodnya.
"На даний момент ціни не дуже дешеві на житло. Це взагалі добре, що так вийшло. Звичайно, задоволені! Ну, звичайно, своє житло - це ж добре. Без роботи і з маленькими дітьми на руках довго жили в орендованій квартирі, а тепер – отримали свою", - поділилася Олена Бороденко, яка переїхала з Антрацита Луганщини.
Будівлю колишнього диспансеру перед заселенням повністю відреставрували, обставили новими меблями і технікою. Таких гуртожитків в області буде декілька, обіцяє глава Харківської ОДА Юлія Світлична. Більшість добудують вже цього року.
"У Богодухівському районі завершено реконструкцію будівлі для соціального житла. 10 квартир для 30 осіб - це гарна і плідна співпраця з німецькими партнерами та Українським фондом соціальних інвестицій. За рік плануємо по Харківській області відкрити ще 6 гуртожитків. А це - 100 квартир для майже 350 осіб", - розповіла Світлична.
На Харківщині живуть близько 130 тис. переселенців. Більшість з них, за даними Мінсоцполітики, повертатися назад вже не збираються.
"Харківщина взагалі у лідерах за багатьма позиціями. Але якщо брати цю проблему - внутрішньо переміщених осіб, - дійсно, Харківщина прийняла дуже багато людей, наших громадян України, які змушені були переїхати з тимчасово окупованої території. І вона їх прийняла, як рідних", - зазначив глава Мінсоцполітики Андрій Рева.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для переселенок створили безкоштовні курси шиття
Такі гуртожитки будують у Запорізькій, Дніпропетровській і Луганській областях. До кінця року квартири в них отримають близько 650 переселенців.
На 2018 рік із держбюджету на житло для внутрішньо переміщених осіб держава виділила 100 млн грн. Це втричі більше, ніж у 2017 році. Пільговими умовами можуть скористатися не тільки переселенці, а й учасники АТО.
Коментарі