Ексклюзиви
Субота, 30 червня 2018 00:15

Переселенці створили школу підприємців для підлітків
6

На старті було 30 учасників, бізнес-ідеї презентували 10 дітей
Фото: Надано Азою Голощаповою
Перемогла  14-річна Валерія, яка випікає хліб без дріжджів
На фінальній зустрічі підлітки мали презентувати та захистити свою ідею перед журі, яке складалось з місцевих підприємців
Підприємці проводили майстер-класи по рекламі, аналізували бізнес-ідеї

У Луцьку чотири місяці навчали підлітків у школі підприємців "Енергія змін". У журі були місцеві підприємці. Вони ж і допомогли з подарунками та головним призом – 1000 грн на розвиток кращої бізнес-ідеї. Про це Gazeta.ua розповідає Аза Голощапова з Донецька, голова громадської організації "Переселенці Криму та Донбасу".

"Жінки із збіднілих сімей хочуть відправити своїх дітей на заробітки у Польщу, а не здобувати вищу освіту після школи. Люди вважають, що в Україні не можна заробити грошей. Хотіли показати, що це не так, - розповідає Аза, - Безкоштовне навчання основам підприємництва для дітей з таких родин – шанс підвищити самооцінку, повірити в себе, розкрити свої таланти і реалізувати їх в знайомих для себе умовах. Вони вже не будуть боятись починати щось робити. Ми з ними пройшли усі етапи створення бізнесу".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як дітям-переселенцям отримати путівку за бюджетний кошт

Навчання у школі підприємництва для підлітків тривало чотири місяці. Вік учасників – 12-15 років. Заняття проходили один раз у два тижні. Розвивали творче мислення, формували підприємницькі навички та розробляли перші бізнес-проекти. На фінальній зустрічі підлітки мали презентувати та захистити свою ідею перед журі, яке складалось з місцевих підприємців.

Автор: Надано Азою Голощаповою
  Перемогла  14-річна Валерія, яка випікає хліб без дріжджів
Перемогла 14-річна Валерія, яка випікає хліб без дріжджів

"Для дітей підприємці проводили майстер-класи по рекламі, аналізували бізнес-ідеї. Планували тільки теоретичне навчання. Виявилось, що більшість дітей хоче спробувати усе на практиці, - ділиться Аза, - Стартували з 32 учасниками, але до захисту проекту дійшли 10. Переможцю ресторатор Андрій Котищук виділив 1000 грн на розвиток бізнесу. Кожний отримав подарунки".

Перемогла 14-річна Валерія, яка випікає хліб без дріжджів. Зараз дівчина пече хліб вдома та з мамою продають випічку на ярмарках у вихідні.

"Половина дітей вже щось робить. Продають ексклюзивне мило власного виробництва, вироби з меду, готують до випуску настільну гру "Мандрівка Луцьком", - ділиться Аза.

Техніку отримали по грантовій програмі від громадської організації "КримСОС", за фінансування Агентства ООН з питань біженців. Приміщення для зустрічей виділили безкоштовно у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва.

Автор: Надано Азою Голощаповою
  Переможцю вручили 1000 грн на розвиток бізнесу
Переможцю вручили 1000 грн на розвиток бізнесу

"Звернулась до місцевих підприємців за допомогою. Сказала, що, нам багато не треба: призи та їх експертна участь. Відгукнулись молоді підприємці, - згадує Аза, - Усі ресурси для проекту знаходили самі. Друкували матеріали для тренінгів за власний кошт. Тренери працювали безкоштовно".

На осінь планують запустити нову версію проекту. Зараз шукають фінансування, щоб зробити навчання більш цікавим, підготувати літературу та організувати кава-паузи. Потрібно близько 10 тисяч гривень.

Аза Голощапова з Донецька. Переїхала з родиною у Луцьк. Туди у 2014 році поїхав чоловік у відрядження. Там і залишились жити, у зв'язку з військовими діями на сході України. У 2014 році очолила громадську організацію "Переселенці Криму та Донбасу", що об'єднує близько 70 родин переселенців.

У Пирятині на Полтавщині переселенці використовують скандинавську ходьбу для покращення психологічного здоров'я, емоційного стану, підвищення впевненості у власних силах. Заняття безкоштовні. Відвідують місцеві, воїни АТО, багатодітні родини.

Зараз ви читаєте новину «Переселенці створили школу підприємців для підлітків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1740
Голосування Чи прийнятні умови кредитування для переселенців у 20% річних?
  • Так, за новими умовами зможу взяти кредит
  • Так, але доведеться у всьому собі відмовити
  • З такими умовами є ризик влізти в борги
  • Ні, бо не має стабільного доходу
  • Не братиму кредит через великий відсоток
Переглянути
Погода