Ексклюзиви
пʼятниця, 19 лютого 2016 15:32

У Перу виростять картоплю "по-марсіанськи"

У Перу виростять картоплю "по-марсіанськи"

Космічне агентство NASA спільно з Міжнародним центром картоплі (CIP) в Перу проведе експеримент з вирощування картоплі в умовах, максимально наближених до марсіанських. Про це повідомило інформаційне агентство El Comercio Perú.

Вчені за допомогою фахівців з CIP вже відібрали 100 видів картоплі, які раніше пройшли перевірку на виживання в "марсіанських" умовах. З них 40 видів ростуть в Андах в скелястих і посушливих умовах і витримують різкі перепади погоди. Інші 60 - генномодифіковані види, які можуть виживати в ґрунтах з низьким вмістом води і солей.

Картопля має не тільки виживати в складних умовах, але ще і давати хороший врожай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені показали знімки озер із можливим життям на Марсі

Для експерименту дослідники планують доставити 100 кг картоплі в лабораторію CIP в Лімі, де будуть створені умови, ідентичні марсіанським. Зокрема, це стосується високого рівня вмісту в атмосфері вуглекислого газу і потужного ультрафіолетового випромінювання. Крім того, вчені планують використовувати грунт пустелі Пампа де ла Хойя, який вважається одним з найсухіших на Землі.

Як зауважують дослідники, про конкретні результати можна буде говорити через рік-два. Якщо картопля не зможе адаптуватися до ґрунті пустелі, дослідники збагатять її живильними речовинами, які також будуть піддані впливу радіації. Якщо і це не спрацює, то фахівці вдадуться до анропоніки.

У майбутньому в перуанській пустелі NASA планує побудувати Марсіанський дослідний центр для проведення досліджень в області космічного землеробства.

Нагадаємо, NASA організувало 3D-екскурсію по марсіанській дюні.

Зараз ви читаєте новину «У Перу виростять картоплю "по-марсіанськи"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути