Вчені працюють над екзоскелетом для надлюдської праці.
Над пристроєм працюють в лабораторії Біомехатроніки Інституту Технологій штату Массачусетс, передає BBC.
"Екзоскелет є зовнішнім каркасом, який можна носити для підтримки тіла, щоб допомогти людині подолати травму або посилити її біологічні можливості. За допомогою системи електродвигунів металева рама надає кінцівкам додаткової рухливості, міцності та витривалості", - каже доктор Тайлер Камеро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Армія США тестує екзоскелет, який не втомлює солдата
Він разом з командою шукають шляхи впровадження нервової системи людини у світ синтетичних технологій і навпаки.
В лабораторії стоїть бігова доріжка, оснащена пристроями, які вимірюють, скільки сили використовує людина для ходьби та бігу. Над нею розташовані камери для зйомки руху, котрі точно визначають, як рухаються людські суглоби та м'язи. Ці дані допомагають їм у розробці системи, що допоможе людям працювати швидше та ефективніше.
22-річний українець Антон Головаченко створив унікальний пристрій для людей із проблемами руху. Винахід називається UniExo - це роботизований екзоскелет, за допомогою якого можна реабілітуватися після переломів і паралічу кінцівок. Нещодавно UniExo виграв у конкурсі Silicon Valley Robotics у Каліфорнії.
Екзоскелетом управляють за допомогою нейрошлема або нейробраслетів. Програма, розроблена Головаченком, підлаштовується під потреби людини і допомагає їй рухатися. У перспективі екзоскелет може замінити стаціонарне медичне обладнання для засобів пересування.
Коментарі