Геофізики з США, Канади та Франції прогнозують збільшення тривалості земних діб. Про це повідомляє Lenta.ru.
Проведені геофізиками розрахунки показують, що протягом XXI століття кожний день земної доби буде збільшуватися мінімум на п'ять мілісекунд, а вісь обертання Землі з Північного полюса за найближчі 100 років зміститься на 1 сантиметр.
До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши темпи танення льодовиків на Землі. Це повинно привести до перерозподілу матерії з північних регіонів до екватора, у результаті чого обертання планети навколо своєї осі сповільниться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Через 40 років клімат України наблизиться до французького" - експерт
У своїй роботі геофізики уточнили проведене в 2002 році океанографом Вальтером Манком дослідження, присвячене впливу танення льодовиків, викликаного глобальним потеплінням, на обертання Землі і нахил її осі.
Раніше фахівці NASA повідомляли, що рівень води в Світовому океані піднімається на 1,9 мм в рік. Вчені вважають, що сучасні сценарії глобального потепління не враховують деякі фактори, які можуть прискорити підвищення рівня води. Зокрема, у розрахунках приділяється увага підвищенню температури на поверхні льодовиків, а не швидкому таненню, коли величезні маси льоду потрапляють в океан.
Нагадаємо, стало відомо, які країни найбільш небезпечні для планети Земля.
Коментарі