Американська компанія Festo, що спеціалізується на пневмоавтоматиці, розробила роботів-мурах
Мурахи BionicANTs, призначені для демонстрації дій, які моделюють звичайну поведінку мурах в природі повідомляє сайт RoboCraft
Як і справжні мурахи, BionicANTs слідують простим правилам. Зберігаючи свою автономність - вони здатні працювати разом, що необхідно при вирішенні більш складних і масштабних завдань.
Спілкуючись між собою, мурахи координують свої дії і руху, тому їх група може маніпулювати об'єктами, які є набагато більшими за свої розміри.
Робот-мураха виготовлений за допомогою методів 3D-друку (лазерне спікання). А їх електронні схеми, розташовані на зовнішній стороні їх корпусу, виконані за допомогою 3D-MID-технології, при якій 3D-провідники і контактні площадки, виконуються на об'ємних пластикових елементах конструкції. Вага однієї мурахи - 105 грам. Висота: 43 мм, Ширина: 150 мм. Час роботи без зарядки: 40 хв.
В голові роботів є стерео-камера, а їх вусики-антени, використовуються в якості контактних електродів для зарядки акумуляторів. Для цього їх встромляють вусами в блоки живлення.
Рухомі частини, робота - ноги і щелепи, виготовлені з 20 рухомих п'єзо-керамічних актуаторов, які здатні швидко і ефективно рухатися. Під черевом, робота-мурахи, розташовується оптичний датчик (майже як у комп'ютерній миші ), що дозволяє їм орієнтуватися за допомогою інфрачервоного маркування на підлозі.
Матеріали з якого зроблені мурахи компактні, довговічні і споживають мало енергії. При цьому, їх можна використовувати і як елемент конструкції.
Вчені й інженери Festo не вперше демонструють біоінспіровані роботи. До цього компанія створила: робота метелика, кенгуру, чайку, медуза і аеро-пінгвіна.
Коментарі