Наступного року ринок смартфонів сповільнюватиметься. Такий прогноз публікує Morgan Stanley, передає видання Internetua.
Індустрія продовжить рости, але вже не так стрімко, як раніше. Головною рушійною силою тут залишаються Apple, Samsung і китайські гіганти. Найактивніша боротьба між компаніями-поставниками відбувається за верхній сегмент ринку зі смартфонами вартістю вище 300 доларів.
Аналітики агентства Morgan Stanley відзначили таку тенденцію: користувачі смартфонів по всьому світу оновлюють свої пристрої на продуктивніші, що входять в цілісну екосистему, таку як у Apple. Формування зв'язків різних пристроїв все більше впливає на вибір смартфона користувачем.
США і Китай формують всю індустрію. Європа й велика частина Азії розвивається не так стрімко. За очікуваннями Morgan Stanley, 2016 року спад зростання ринку тут буде відчуватися найсильніше. Користувачі смартфонів у цих регіонах не поспішають переходити на більш дорогі і продуктивні пристрої.
Північна Америка - найбільш стабільний регіон для Apple. У компанії тут найвища частка. Клієнти Apple в США і Канаді найбільш лояльні. Але при цьому Північна Америка - перспективний ринок для Xiaomi і Huawei, які почали розвиватися. Поки китайські компанії закріпилися на європейському ринку.
В США, крім Apple і Samsung, користувачі віддають перевагу добре знайомим LG, Motorola й навіть Blackberry. Це говорить про те, що процес захоплення американського ринку китайськими гігантами може розтягнутися: користувач тут не звик експериментувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найдорожчі телефони Vertu тепер робитимуть китайці
Китай, де на частку смартфонів Apple припадає третина всього ринку, залишається пріоритетним напрямком для всіх компаній. Причому якщо Apple і Samsung активно розвивають присутність в Китаї, то місцеві компанії, наприклад Xiaomi або Huawei, головною метою ставлять розвиток успіху в інших країнах. Наприклад, глава Huawei Річард Йі заявив, що планує перевершити продажу iPhone на світовому ринку за два роки. Зараз Huawei займає третє місце в світі по числу реалізованих смартфонів. Вище тільки Apple і Samsung. Цього року компанії вдалося виконати головне завдання на 2015 рік - продати свій стомільйонний пристрій.
Поки до цифр Apple компанії далеко: тільки за один квартал Apple вдалося реалізувати 48 млн iPhone.
Як вважають в Morgan Stanley, тенденція до переходу на дорожчі пристрої 2016 року пошириться і на Китай. Якщо в Північній Америці на частку смартфонів дорожче 300 доларів припадає 70% ринку, то Китай до цього тільки рухається. На чолі цього переходу виявиться саме Apple. Зараз, за підрахунками TrustData, на частку iPhone припадає 33,4% китайського ринку смартфонів.
Коментарі