Ексклюзиви
Пʼятниця, 22 липня 2016 15:31

Львівські студенти випустили історичний мобільний додаток

Студенти університету "Львівська Політехніка" презентували мобільний додаток "Тустань". Програма поєднує матеріальні та віртуальні об'єкти на дисплеї смартфону.

Поблизу реальних Тустанських скель на Львівщині тепер можна побачити віртуальний стародавній оборонний комплекс станом на період його найбільшого розквіту. Програму розробили студенти Микола Держило та Віктор Сорочак.

"Ми зустрілися з директором заповідника Тустань Андрієм Котлярчуком і його співробітниками. Питання того дня полягало у вирішенні проблеми втраченої пам'ятки та можливості повноцінного донесення інформації до користувачів. Ми запропонували створити мобільний додаток, який зможе візуально донести до користувача сторінки історії за допомогою технології доповненої реальності", - розповів Gazeta.ua Віктор Сорочак.

Торік вийшов перший прототип програми, який міг розпізнати скелі та накладати 3D-модель. Він вимагав внесення певних змін для коректної роботи. Розробники змінили метод розпізнавання. Його переваги полягали в тому, що користувач міг переміщувати камеру смартфону навколо скель.

Автор: tustan.ua
  Микола Держило та Віктор Сорочак
Микола Держило та Віктор Сорочак
Автор: tustan.ua
  Мобільний додаток Тустань
Мобільний додаток Тустань

"Під час розробки цього додатку в нас виникли декілька проблем. Зокрема, це складність адаптації 3D-моделі під мобільні пристрої та програми розпізнавання об'єктів мобільними пристроями й адаптація роботи додатку для всіх пристроїв. Розробку програми можна поділити на два етапи. Перший тривав близько двох місяців, а в другому вели тільки допрацювання і це тривало приблизно місяць", - каже Сорочак

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські роботодавці шукають експерта з гри в Pokémon Go

Нині студенти не планують розшируювати список пам'яток у цій програмі, оскільки створюють новий додаток.

"Цього літа маєм в планах запустити наш наступний додаток. Він називається "СмачноНам". Додаток пов'язаний з ресторанним бізнесом і має іншу концепцію порівняно з додатком "Тустань". Він дозволяє зарезервувати столик, їжу, оплатити зі смартфону та прийти на все готове. Тобто, не чекати у черзі, а замовляти з комфортом. Тепер додаток охоплюватиме лише Львів. В подальшому плануємо просування в інші регіони", - додав Віктор Сорочак.

Нагадаємо, вчені відтворили, як виглядала фортеця у Тустані - ілюстрації.

Зараз ви читаєте новину «Львівські студенти випустили історичний мобільний додаток». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі