Компанія Ілона Маска SpaceX запустить на орбіту оновлену версію ракети Falcon 9 Block 5.
Falcon 9 Block 5 доставить на орбіту перший телекомунікаційний геостаціонарній супутник Bangabandhu-1. Термін його роботи більше 15 років, пише news.am.
Ракету запустять з Космічного центру імені Кеннеді на мисі Канаверал о 23.12 за Києвом. Рішення про запуск прийняли після успішних вогневих випробувань. Під час випробувань перевірили 9 двигунів Merlin 1D +.
Онлайн-трансляція:
Block 5 - перша модифікація РН Falcon 9. Ракета разом з кораблем Crew Dragon до кінця 2018-го виводитимуть на орбіту астронавтів і повертатимуть їх на Землю. Крім того, після 7 вдалих безпілотних запусків, згідно з вимогами NASA, ракету можуть використовувати для пілотованих польотів.
З Block 5 компанія SpaceX розраховує перейти на 24-годинний цикл підготовки ракети Falcon 9 до повторного запуску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: SpaceX випробував найпотужнішу в світі ракету-носій
Block 5 — багаторазова ракета. Її головна відмінність від попередньої версії - у посиленому двигуні, модернізованих посадочних стійках і більш стійкому термопокритті.
Зовні Block 5 відрізняється від Block 4 лише наявністю чорних елементів в дизайні. Колір змінили посадочні стійки, проміжний відсік між ступенями, титанові стабілізатори і гаргрот - елемент фюзеляжу. Він захищає проводку і трубопроводи ракети.
Її щабель без серйозного "техогляду" можна буде запускати 10 разів. Ракету лише потрібно щоразу дозаправляти. Новий щабель з ремонтами і заміною зношених компонентів може стартувати до 100 разів.
Висота оновленої ракети - близько 70 м. Діаметр ступенів - 3,66 м. Діаметр вантажного відсіку - 5,3 м. Маса без палива - близько 29 т. З повною заправкою - до 549 т. З поверненням ступені ракета може виводити на геостаціонарну орбіту до 5,5 т вантажу. Без повернення - до 8,3 т.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ілон Маск відправив у космос п'ятдесяту ракету Falcon 9
Двигун ракети не приварений до несучої конструкції. Він кріпиться до неї болтами.Тягу маршової ступені забезпечують 9 двигунів Merlin 1D, другий - 1 двигун Merlin 1D Vacuum. Вони обидва працюють на суміші рідкого кисню і ракетного гасу.
Перша приватна космічна вантажівка Dragon успішно приземлилася в Тихому океані після місії до Міжнародної космічної станції.
Коментарі