55 років тому людина полетіла в космос. Сьогодні у більшості країн відзначають День авіації і космонавтики. В Україні свято має назву День працівників ракетно-космічної галузі України.
12 квітня 1961 року радянський льотчик старший лейтенант Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі облетів по орбіті Землю. Політ тривав 108 хвилин. Гагарін став відомим у світі, достроково отримав звання майора і звання Героя Радянського Союзу.
Після цього почалося інтенсивніше освоєння космосу. В 1969 році американські астронавти Ніл Армстронг, Майкл Коллінз, Едвін Олдрін полетіли на місяць. Привезли звідти зразки ґрунту. Радянська станція "Венера-7" здійснила першу посадку на Венеру 1970 року. В кінці 1997 перший космічний апарат зі спеціальним роботом полетів на Марс.
Нині навколо Землі працюють тисячі супутників, декілька космічних апаратів покинули межі Сонячної Системи і несуть послання позаземним цивілізаціям.
Пропонуємо переглянути світлини головних досягнень людства в освоєнні космосу:
4 жовтня 1957 року вийшов на орбіту запущений у СРСР перший в історії людства штучний супутник Землі. Він важив 86,3 кг. Прорвавшись крізь земну атмосферу, виніс у навколоземний простір наукові прилади і радіопередавачі. Вони передали на Землю першу наукову інформацію про космічний простор
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA побудує пристрій для пошуку нових світів
Нагадаємо, стало відомо, які автомобілі були у космонавта Юрія Гагаріна.
Коментарі