вівторок, 11 вересня 2018 09:52

Галасливе качине крякання - вперше записали людський голос

Сьогодні вперше записали людський голос.

Першими пристроями для запису і відтворення звуку були механічні музичні інструменти. Вони могли відтворювати мелодії, але не здатні були записувати людський голос.

  Винахідник фонографа - Томас Едісон. Фото: Вікіпедія
Винахідник фонографа - Томас Едісон. Фото: Вікіпедія

У 1877 році Томас Едісон винайшов фонограф. Звук записували на носії в формі доріжки, глибина якої була пропорційна гучності звуку. Звукову доріжка фонографа розміщували по циліндричній спіралі на змінному обертовому барабані. При відтворенні голка, що рухалась по канавці, передавала коливання на пружну мембрану, яка випромінює звук. На свій винахід Едісон отримав патент 19 лютого 1878 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Прихильники цього інструменту не можуть відрізнити добро від зла". 172 роки тому запатентували саксофон

Через десять років, 11 вересня, за допомогою фонографа Едісона, на відкритті промислової виставки в Торонто генерал-­губернатор Канади Фредерік Стенлі записав людську мову.

Звуки потрапляли в мідну трубу, а далі – до металевої мембрани з голкою. Остання, вібруючи, шкрябала поверхню вощеного циліндра. Його вистачало на 500 відтворень. Промова Стенлі не збереглася. "Галас­ливе качине крякання замість слів", – описали її стан 1935-го року.

  Фонограф Едісона. Фото: Вікіпедія
Фонограф Едісона. Фото: Вікіпедія

Сьогодні цей принцип використовується всюди. Для особистих цілей його використовують в багатьох пристроях: диктофонах, автовідповідачах, при записах телефонних переговорів або ділових зустрічах.

20 червня 1840 року американець Семюель Морзе запатентував телеграф. Великий американський промисловець Стів Вейл зацікавився роботою Морзе й погодився пожертвувати $2 тис. і надати приміщення для подальших дослідів при умові, що Морзе візьме в помічники його сина Альфреда.

Зараз ви читаєте новину «Галасливе качине крякання - вперше записали людський голос». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути