Вірус викрадає дані, які користувач вводить у форми на вебсайтах, включаючи логiни та паролі на всіх сторінках.
Цей тип вірусу розповсюджується безпосередньо у браузері комп'ютера, користуючись його ресурсами. Розміщений у веб-магазинi Сhrome плагiн за 4 доби набрав 30 тис. завантажень.
Цей тип вірусу з'явився нещодавно та почав масово розповсюджуватись у свiтi, у тому числі і на території України. Великий обсяг завантажень плагіну вдалося досягти за рахунок розсилки спам-повідомлень серед користувачів соціальній мережі Facebook від імені їх друзів, пише УНІАН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили, які додатки можуть заблокувати у Росії
У повідомленнях зазначалося посилання на спеціально підготовлену сторінку, яка імітує вiдеохостинг та пропонує додати до Google Chrome додаток для отримання можливості перегляду цього відео. Спеціалісти з кіберполіції зазначають, що у випадку отримання подібного повідомлення, необхідно максимально швидко попередити про це користувача, який зі свого аккаунту розповсюджує таку інформацію. У себе таке повідомлення потрібно позначити як спам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Nokia X показали в рекламі перед виходом на ринок
Виявлено, що цей тип вірусу розповсюджується з метою майнінгу безпосередньо у вашому браузері, користуючись ресурсами комп'ютера.
Це стандартний Google Chrome додаток можливо видалити за стандартною процедурою:
1. У куті екрана натисніть "Панель запуску" стрілка вгору
2. Правою кнопкою миші натисніть додаток, який потрібно видалити.
3. Натисніть "Видалити".
4. Ще раз натисніть "Видалити".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названі "найбільш розбивані" смартфони
Як видалити розширення:
1. Відкрийте Chrome.
2. Натисніть значок із трьома крапками "Інші інструменти Розширення".
3. Натисніть значок "Видалити" біля розширення.
4. Щоб підтвердити дію, натисніть "Видалити". Щоб видалити розширення зі значком на панелі інструментів веб-переглядача, натисніть значок правою кнопкою миші та виберіть опцію "Видалити" з Chrome.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Росії вже завтра можуть заблокувати популярний месенджер
Додатки у смартфонах мають доступ до листування, інформації про переміщення власника ґаджета, навіть до банківських рахунків. Дослідженя експертів Міжнародного інституту комп'ютерних наук показало, що понад 3300 з 5855 додатків з Google Play ведуть незаконне стеження за дітьми.
Коментарі
3