Ексклюзиви
Понеділок, 23 травня 2016 09:23

Як поводитися на екзамені, щоб скласти його на "відмінно" - поради психолога

Як поводитися на екзамені, щоб скласти його на "відмінно" - поради психолога

Кожен з нас хоча б кілька разів у своєму житті здавав іспити. Навіть будучи добре підготовленим є відчуття страху перед ними. Головна причина - думки про можливий провал.

"Усі поради досить прості, але ефективні. Вони направлені на те, щоб робота всіх психологічних властивостей та процесів працювали максимально. До них належить пам'ять, мислення та емоційна складова", - Gazeta.ua психолог Олена Рихальська.

1. Добре виспіться

Завжди розподіляйте час дня так, щоб у вас був час і на підготовку до іспиту, і на відпочинок. Не варто заганяти себе у ніч перед іспитом.

"Вчити останні білети о 2 годині ночі немає сенсу. Це не дієво та не розумно. Якщо студент знає хоча б 60 відсотків білетів, то у кожному з них буде хоча б частина відповідей на ті запитання, які ви не довчили. Якщо мозок нормально функціонує цього вистачить, аби відповісти", - каже психолог.

2. Уникайте великих скупчень перед відповіддю

Перед іспитом відійдіть на кілька хвилин у тихе місце. Це допоможе сконцентруватись. Не спілкуйтеся з песимістично налаштованими людьми, які мають звичку драматизувати складність іспиту.

"Є таке поняття, як стадний інстинкт. Він стосується не лише великих соціальних груп людей, а й маленьких підгруп. Часто учні у страху очікують своєї черги на відповідь перед аудиторією, де проходить відповідь. У США дослідник Майкл Кум провів дослідження, у якому виявив, що мавпа, яка ніколи не лякалась змій, починає їх боятись, якщо хоча б одна інша мавпа її боїться. Теж саме відбувається зі студентами. Тому, не потрібно стояти у групі людей, які бояться. Краще відійти від них у бік самому, або з іншою людиною у адекватному стані. Не варто говорити про іспит, викладача чи перечитувати відповіді", - розповідає психолог.

3. Мисліть позитивно

На думку психолога, варто подумати про щось хороше. Боріться з думками, які викликають у вас страх.

"Можна з'їсти плитку шоколаду чи морозива. Доведено, що шоколад з глюкозою підвищує процеси мислення, а морозиво - це ендорфін, який створює емоційний баланс", - радить Олена Рихальська.

4. Виконайте вправу

Психолог запропонувала виконувати перед іспитом просту вправу, яка допоможе заспокоїтись не лише перед іспитом, але й перед публічним виступом з великою аудиторією.

"Для виконання вправи знадобиться мобільний телефон, на якому потрібно задати ритм і продихати власні страхи. Це 6 вдихів та 6 видохів у хвилину. Потрібно потренуватись, щоб збалансувати необхідну кількість у встановлений час. Деяким людям допомагають звичайні фізичні вправи. Наприклад, 10 присідань чи нахилів. Це допомагає розігнати страхи, які є у людини. Тоді відбувається збалансування всіх процесів в організмі. Кров потрапляє до нервової системи і вона починає працювати більш ефективно і боротись зі страхами", - каже вона.

Зараз ви читаєте новину «Як поводитися на екзамені, щоб скласти його на "відмінно" - поради психолога». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі