Команда експертів та вчених із науково-дослідницького центру еволюції людини при Гріффітському університеті провела розкопки в печері Ліанг Буа та встановила, коли в Індонезії жили "гобіти".
Раніше вважали, що виявлений у тропіках Індонезії давній вид людей (людина флореська) жив близько 12 тисяч років тому, пише EurekAlert.
Недавні дослідження спростовують попередні результати. Команда індонезійських експертів та вчених із науково-дослідницького центру еволюції людини при Гріффітському університеті (Австралія) провела розкопки в печері Ліанг Буа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені виявили залишки динозавра в Узбекистані
За новою інформацією, "гобіти", як їх називають через малий зріст, існували на острові Флорес 50-60 тисяч років тому. Вчені припускають, що вони вимерли через наш вид - homo sapiens, який на той час почав заселяти територію карликових людей.
"У 2003 році група археологів у вапняковій печері виявила кістки флореської людини. Помилково вони взяли шар ґрунту, який був розташований вище і набагато молодший за той, у якому знаходилися рештки "гобіта". Їх збив із пантелику аналогічний склад ґрунту. З цієї причини вони неправильно ідентифікували вік наших предків, що призвело до багатьох питань та наукових суперечок. Після повторного вивчення ця проблема вирішилася", - повідомляє археолог та співавтор дослідження Адам Брамм.
Нагадаємо, у Бразилії виявлені викопні останки рептилії, що жила 250 млн років тому до появи динозаврів.
Коментарі