Ексклюзиви
понеділок, 11 квітня 2016 16:03

4 найнебезпечніші віруси для Android-пристроїв

4 найнебезпечніші віруси для Android-пристроїв

Віруси для Android-пристроїв стають все небезпечнішими. Сучасні віруси для телефонів і планшетів можуть заблокувати пристрій, викрасти гроші або дані. Про це Gazeta.ua розповідає Олег Сич, технічний директор антивірусної лабораторії "Zillya! Антивірус". Пропонуємо переглянути 4 найбільш небезпечних вірусів для операційної системи Android.

1.Triada

Один із найбільш складних і небезпечних вірусів. Він краде конфіденційні дані та гроші користувача.

Особливістю Triada є можливість проникнення в основи Android, а також автоматичне встановлення в усі інші програми. Програма може повністю взяти під контроль заражений пристрій.

Ця шкідлива програма має складну модульну структуру. Тобто вона може встановлювати на пристрій тільки ті компоненти, які необхідні для виконання певних шахрайських завдання. Ця особливість робить вірус менш помітний у системі.

2. Shedun

"Вбивця гаджетів" найчастіше потрапляє на пристрої через програми, які завантажуються з неофіційних магазинів-додатків. Вірус маскується під популярні додатки, наприклад, Facebook, WhatsApp і Twitter.

Shedun працює, як adware – показує користувачеві зараженого пристрою величезну кількість реклами, що не можна закрити не переходячи на шкідливий сайт. Також встановлює інше зловмисне програмне забезпечення без згоди з власником.

Все це призводить до того, що користуватися пристроєм стає неможливо і некомфортно. Крім того за встановлені програми також можуть брати гроші з рахунку користувача.

Shedun не дарма прозвали "Вбивця гаджетів", оскільки навіть повернення до заводських налаштувань не врятує заражений пристрій. Панацеєю може стати тільки "перепрошивка" гаджету або покупка нового.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український Facebook заразив вірус

3. Mazar

Це відносно новий вірус, який встановлюється на Аndroid через sms. В повідомленні пропонують перейти за посиланням, телефон заразитися вірусом.

Mazar – це різновид троянської програми. Він може читати повідомлення і відправляти інформацію своїм власникам, телефонувати на номери зі списку контактів та платні номери. Також збирає особисті дані зі смартфона, самостійно підключатися до інтернет.

Особливістю Mazar, як і у Triada, є схильність отримання повного управління пристроєм. Це в кращому разі, несе загрозу змін настройок смартфона. Також може видалити всі дані, записати вірус у прошивку телефону.

4. Geinimi

Завантажується із сайту, якщо користувач перейшов за посиланням, яке прийшло в sms. Як правило, користувач припускав, що завантажує якийсь додаток, однак насправді встановив собі вірус.

Geinimi збирає інформацію про діяльність і дані користувача: історію дзвінків, sms, закладках інтернет пошуковиків, вміст карти пам'яті й передає це на сервер своїх "господарів". Шахраї можуть використовувати отримані відомості для показу реклами популярним запитам, так і для отримання матеріальної вигоди, шляхом злому банківських аккаунтів маючи особисті дані.

Нагадаємо, новий вірус викрадає особисту інформацію зі смартфонів.

Зараз ви читаєте новину «4 найнебезпечніші віруси для Android-пристроїв». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути