Американський міжпланетний автоматичний зонд "Мессенджер" успішно виведений на орбіту Меркурія - найменшої планети Сонячної системи. Про це повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (НАСА).
О 2:45 за київським часом зонд почав гальмування, яке тривало 15 хвилин. Через півгодини "Мессенджер" вийшов на орбіту Меркурія. У цей момент апарат перебував на відстані 46 мільйонів кілометрів від Сонця і 155 мільйонів кілометрів від Землі.
На борту "Мессенджера" сім одиниць наукової апаратури, серед яких дворежимна камера MDIS (Mercury Dual Imaging System) для дослідження ландшафту Меркурія, спектрометр для дослідження складу атмосфери і поверхні планети MASCS (Mercury Atmospheric and Surface Composition Spectrometer) і спектрометр енергійних часток і плазми EPPS (Energetic Particle and Plasma Spectrometer).
Подорож зайняла шість з половиною років. За цей час був пророблений шлях у 7,8 млрд кілометрів.
Як очікується, у наступному місяці апарат почне передавати на Землю знімки поверхні Меркурія, зроблені з висоти 193 кілометрів.
З його допомогою американські вчені спробують розкрити таємницю загадкового магнітного поля Меркурія, а також з'ясувати, є чи немає льоду у кратерах і западинах найближчої до Сонця планети.
Планується, що міжпланетний зонд пропрацює на орбіті Меркурія один рік.
"Мессенджер" був запущений в 2004 році і його вартість склала $ 446 млн. Автоматична станція добиралася до Меркурія досить хитромудрою траєкторією, і перш ніж впритул наблизитися до планети, один раз обігнула Землю і двічі - Венеру.
Коментарі
1