Національна бібліотека Варшави знаходиться неподалік центру польської столиці. Її унікальність у тому, що на даху будівлі є сад, площею понад 1 гектар. Це один з найбільших і найкрасивіших садів на даху в Європі. Вхід у сад вільний для всіх, часто читачі просто на траві читають та конспектують. У саду багато рідкісних рослин та дерев, є фонтани. З містків можна побачити красиву панораму Варшави і річку Вісла. А через скляний дах можна заглянути всередину бібліотеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У варшавському кафе на 20 гривень можна наїстися
Робота бібліотеки почалася з моменту створення Королівського Університету Варшави в у 1816 році. У 1915 році її зібрання та колекції були евакуйовані в Ростов на Дону та повернуті до Варшави через пять років. У воєнні роки бібліотечний фонд зазнав багато втрат, а після II світової війни бібліотека знову зіткнулася з труднощами комуністичного режиму. Сучасна будова бібліотеки здана в експлуатацію в грудні 1999 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Варшаві націоналісти закидали поліцейських фаєрами та камінням
Вхід до головного корпусу книгозбірні прикрашає велика розгорнута кам'яна книга з надписом латиною "Звідси все". Відвідувачів зустрічають чотири монументальні колони з постатями видатних польських філософів львівсько-варшавської школи. Фонди налічують більше 7 мільйонів одиниць.
"Студенти обожнюють цю бібліотеку. Це найкраще місце для навчання і відпочинку. Немає бібліотекарів, як у нас, які приймають заявки. Все комп'ютеризовано, скрізь є мапи. Можна обрати собі робоче місце – столики у загальному залі або ж окремі кабінки. Є близько 200 комп'ютерів із доступом до фондів та інтернету. Графік роботи з 9.00 до 21.00. Але, коли весною та взимку триває у студентів сесія, бібліотека працює до п'ятої ранку", - розповідає студентка Варшавського університету Наталя Ткачук зі Львова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Варшавою знайшли повішеним головного свідка Смоленської трагедії
В день бібліотеку відвідують 3 тисячі читачів, на вихідних – вдвічі більше.
Коментарі
1