Ексклюзиви
Середа, 22 серпня 2012 00:28

Вчені розробляють героїн, що не викликає залежності

Вчені розробляють героїн, що не викликає залежності
milewski-igor.livejournal.com

Спочатку героїн та інші наркотичні препарати створювалися з благородними цілями - як заспокійливі засоби, нагадує El Pais. Але потім у них виявилося прикру властивість - вони викликають залежність, зазначає журналіст Еміліо де Беніто.

І ось тепер учені продемонстрували: "союз героїну з антитілом (конкретно, TLR4) і продукує перевиробництво допаміну, яке, в свою чергу, породжує залежність", - переказує газета висновки дослідників.

Експериментатори спочатку "підсадили" щурів на героїн, а потім спробували розірвати залежність за допомогою препарату "Налоксон" - поширеного засобу від передозування наркотиків.

У чому ж новизна? Вчені виявили, що "Налоксон" з'єднується з героїном замість антитіл. В результаті реакція головного мозку на подібний "пов'язаний героїн" дуже м'яка. "Реакція, немов на їжу, секс і обійми", - зауважив один з авторів роботи, Марк Хатчінсон. Щури перестають метушитися в пошуках важеля, що поставляє наркотики.

Отже, "Налоксон" може використовуватися для лікування від наркозалежності, а героїн, що володіє сильним знеболюючим ефектом, по ідеї, вдасться перетворити в безпечне ліки.

Зараз ви читаєте новину «Вчені розробляють героїн, що не викликає залежності». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 785
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути