В Україні створили офіційний реєстр донорів гемопоетичних стовбурових клітин (кісткового мозку).
Про це повідомив Василь Лазоришинець, перший заступник міністра охорони здоров"я під час прес-конференції.
"У реєстр будуть занесені данні людей, кров яких можна використовувати для трансплантації. Також буде створений список людей, які потребують пересадки кісткового мозку. Обстеження одного донора коштує 300-500 євро. Ці кошти надаватиме держава. В Україні є дві лабораторії у Києві та Донецьку, де роблять тестування. Невдовзі почне роботу третя у лікарні ОХМАДИТ", - зазначив він.
Реєстр допоможе створити умови для проведення трансплантацій, коли стовбурові клітини хворому постачає не генетичний родич, а стороння людина.
Щорічно близько 1 тисячі українців потребують пересадки кісного мозку, з них 250 - дітей. Лише 40-60 операцій проводять в Україні, використовуючи при цьому кров родичів. Але ймовірність того, що вона підійде хворому лише 25%. Інші пацієнти змушені їхати за кордон, оскільки не можуть знайти донорів в Україні.
"Ми можемо робити пересадку в Україні, це в десятки разів дешевше. В середньому, щоб знайти споріднену кров лише для одного хворого потрібно протестувати в середньому 5000 людей. Тому потрібно приєднатися до міжнародного реєстру донорів. Для цього в Українському реєстрі повинно бути не менше 1 тисячі зареєстрованих. Ми сподіваємось, що до кінця року це буде зроблено", - підсумував Лазоришинець.
Користування реєстром буде безкоштовним. Подібні реєстри є в усіх розвинених країнах світу. У Німеччині реєстр налічує 300 тисяч донорів, в Іспанії - 140 тисяч, в Норвегії - 50 тис.
Коментарі