Для тат і мам, звичайно ж, не буде новиною той факт, що діти, які протягом дня фізично активні, краще засинають і міцніше сплять. Але учені з Австралії і Нової Зеландії дізналися деякі цікаві подробиці, що стосуються засинання дітей шкільного віку.
Фахівці з університету Окленда (University of Auckland) і медцентра інституту Монаша (MIMR) включили в своє дослідження 519 здорових семирічних дітей.
Кожна дитина 24 години на добу носила пристрій під назвою "актіграф" (actigraph). Його зазвичай носять на зап"ясті, навколо талії і стегна, а головний датчик в дівайсі - акселерометр. Окрім даних з цього приладу учені отримали інформацію від батьків, які фіксували, коли їх діти лягали спати.
В результаті виявилася чітка залежність між настанням сну і денною активністю. Час, потрібний малятам, щоб заснути, різнився в межах від 13 до 42 хвилин, а в середньому вийшло 26 хв.
Кожна година, проведена без особливої рухливості, "обходилась" дітям в додаткові 3 хвилини засипання. А малята, які засинали швидше, спали довше. 11-хвилинна затримка із зануренням в сон означала додаткову годину в ліжку.
У результаті дослідники, не забувши згадати, що поганий сон призводить до ожиріння і інших проблем, підкреслили важливість фізичної активності для того, щоб діти нормально висипалися. Стаття учених опублікована в журналі Archives of Diseasein Children.
За матеріалом membrana.ru
Коментарі
1