Група вчених з Канади й США, використовуючи комп"ютерне моделювання, довела, що наша Сонячна система унікальна, тому що ймовірність утворення у Всесвіті подібних планетних систем не перевищує декількох відсотків.
Як відомо, планети формуються з навколозоряних пилових дисків. І тривалий час учені вважали, що після утворення планети продовжують обертатися на тому ж місці, зберігаючи постійну орбіту.
Але після відкриття в 1995 році гарячих Юпітерів - газових гігантів, які обертаються в безпосередній близькості від зірки, учені припустили, що після утворення планети можуть мігрувати по своїй системі.
Для того, щоб вивчити зміни протопланетних дисків у часі вчені розробили комп"ютерну модель, яка прораховувала різні варіанти залежно від маси й в"язкості диска.
У результаті фахівці отримали дані, згідно яким, із протопланетних дисків з великою масою й в"язкістю звичайно утворюються два або більше газових гігантів, які мігрують у напрямку до зірки. У той час як більш легкі й менш грузлі диски розпадаються на більшу кількість невеликих планет, які часто зіштовхуються один із одним.
Крім того, відповідно до пророкувань комп"ютерної моделі, системи схожі на нашу Сонячну утворюються в середньому в шести випадках зі ста. Хоча автори дослідження зазначають, що отримані результати не можна брати за основу для пророкування утворення планет у Всесвіті, тому що властивості протопланетних дисків зірок дотепер вивчені відносно мало, повідомляє Лента.Ру
Коментарі