




Східний танець живота у виконанні напівоголених красунь давно став однією з візитних карток Туреччини. Але мало хто знає, що на сході останнім часом усе частіше можна бачити чоловіків, які опанували цю майстерність.
Чоловічі вбрання мало чим відрізняються від жіночих - все ті ж спідниці, прикрашені блискучими китицями і дрібними монетами, атласні пояси, легкі накидки. Виконується танець під народні турецькі мелодії. Танцюристи отримали особливу назву - зенне. Варто відзначити, що їх поява на сцені - це своєрідне відродження традицій часів Османської імперії. При дворі не дозволялося виступати жінкам, тому практика навчання танцю чоловіків була широко поширена. За шість століть ставлення до жінок частково змінилося, заборона була знята, і поступово східні танці стали асоціюватися виключно з витонченими красунями.
В останні роки турецький уряд взяв курс на відродження національних традицій. Османська епоха, що вважається періодом розквіту держави, стала еталоном, а разом з цим з'явився інтерес і до чоловічого танцю живота. Зенне найчастіше можна побачити в нічних клубах, на закритих вечірках з нагоди днів народжень, весіль, дівич-вечорів і навіть на святкуваннях розлучень.
У 2012 році про незвичайних танцюристів режисером Mehment Binay був знятий фільм "Танцюрист зенне" ("Zenne Dancer"), в якому заняття танцями - професія головного героя, а не просто хобі. Безумовно, багато чоловіків в Туреччині виступають проти такого "мистецтва", вважаючи це заняттям негідним і навіть ганебним. Зазвичай насторожує сценічний образ, хоча самі танці найчастіше викликають захоплення. До речі, багато хто переконаний, що у чоловіків-танцюристів рухати стегнами виходить більш темпераментно, ніж у жінок.
Коментарі