Американський вчений представив докази того, що трилобіти - морські членистоногі, що жили в палеозойську еру, були канібалами.
Результати своїх досліджень фахівець має намір представити на щорічній зустрічі Американського геологічного товариства, яка пройде в Денвері з 31 жовтня по 3 листопада. Коротко робота описана на порталі Discovery News.
Дослідник аналізував останки трилобітів у вапняковій породі Wheeler Shale віком близько 505 мільйонів років, зі штату Юта. Вивчивши розташування і характеристики останків раковин трилобітів в породі, учений зробив висновок, що великі трилобіти нападали на більш дрібних родичів, атакували їх своїми кінцівками, а в деяких випадках навіть розривали їх надвоє. Один з вивчених останків членистоногого виглядав так, як ніби з ним сталося саме це.
Автор не виключає можливість іншого трактування описаного ним розташування трилобітів в породі. Для багатьох членистоногих, а також для частини більш розвинутих живих істот характерна дуже жорстка поведінку самців під час спарювання.
Не виключено, що трилобіти не нападали один на одного, а просто намагалися залишити потомство.
Зовсім недавно інший колектив учених висунув гіпотезу про те, що знамениті хижаки ери динозаврів Tyrannosaurus rex також не гребували своїми родичами - такий висновок дослідники зробили після того, як виявили на кістках тіраннозваров сліди зубів, залишені іншими тиранозавра.
За матеріалами Лента.ру
Коментарі