пʼятниця, 04 листопада 2011 11:50

Технологи створили краватку із золотої тканини за $ 8,5 тис

Швейцарські технологи отримали перші в світі текстильні волокна і тканину з 24-каратним покриттям із золота, м'яким і міцним, яке не боїться прання і механічного впливу. З цієї тканини новатори виготовили партію розкішних аксесуарів.

Фахівці зі швейцарської федеральної лабораторії матеріалознавства і технології (EMPA) розробили методику нанесення на поліефірне волокно дуже тонкого (усього близько 1 нанометра) покриття із золота.

Для цього вчені застосували плазмову камеру, в якій швидкісний іонний потік вибиває атоми зі шматка золота. Ці атоми осідають на волокно, яке повільно простягається через камеру, і надійно закріплюються на ньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найдорожчі шнурки із золота коштують 19 тисяч доларів

Золото залишається на волокні навіть у процесі його подальшої переробки: ні вигин, ні пропускання через ткацький верстат, ні фінальна промивка не порушують цілісність покриття.

Подальша обробка волокна здійснюється промисловими партнерами інституту - компаніями Weisbrod-Z?rrer і Jakob Schlaepfer. Вони отримують з блискучих ниток тканину і виробляють готову продукцію. Поки що це краватки й носові хустки, але можна уявити куди більший список виробів, яким підійшло б таке "текстильне золото".

На ринок першу ексклюзивну серію виробів з нової тканини випустить компанія Hofmann & Co. Кожна краватка, що містить 8 грамів чистого золота, оцінена в $ 8530.

Компанія Weisbrod-Z?rrer теж має намір продавати краватки, а також краватки-метелики та хустки із золотого матеріалу, а Jakob Schlaepfer використовує окремі позолочені нитки в своїх виробах колекції 2012-2013 року.

Зараз ви читаєте новину «Технологи створили краватку із золотої тканини за $ 8,5 тис». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути