Пʼятниця, 04 квітня 2008 19:19

Створений новий стовідсотковий контрацептив

Американські фахівці, схоже, змогли знайти абсолютно новий засіб контрацепції, що здатний зі стовідсотковою ефективністю захищати жінку від небажаної вагітності. На даний момент засіб, появи якого вже давно чекали багато жінок, знаходиться на фінальній стадії розробки.

Новинка є вагинальним пластиром або суппозіторії, що володіють властивістю блокувати специфічний ген, що відповідає за процес злиття сперматозоїда і яйцеклітини. Ця проблема не піддавалася дозволу впродовж двох сторіч, але зовсім нещодавно медики однієї з лікарень Бостона звернули свою увагу на один дуже цікавий ген, що виявився відповідальним за утворення білків блискучої оболонки.

Даний ген має назву Zp3, і його "відключення" веде за собою і відключення процесів утворення даних білків. Безпосередньо перед тим, як злитися з яйцеклітиною і провести тим самим її запліднення, сперматозоїд повинен прикріплятися до цих білків. Відповідно, відсутність цих білків виключає можливість запліднення.

Як вже заявили учені, окрім стовідсоткової гарантії, новий метод контрацепції не має жодних побічних ефектів. Це пов"язано з його направленою дією, обумовленим виборчим характером процесу, що зачіпає лише невелику кількість яйцеклітин, дозрівання яких відбувається кожного місяця, повідомляє 24ua.

Зараз ви читаєте новину «Створений новий стовідсотковий контрацептив». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода