Про справжні реалії життя у Радянському Союзі люди почали говорити без остраху вже після розпаду СРСР у 1991 році. Суцільна бідність, депресія та дефіцит - ось чи не головні слова, якими характеризували зниклу комуністичну країну.
Справжнє, моторошне життя в СРСР у своїх картинах зобразив російський художник Василь Шульженко. Добірку його робіт у Livejournal підготував користувач maxim_nm. Відібрав найвідоміші картини художника, які переважно відображають 1960-1980 роки. Хоча кілька явно мають стосунок до більш раннього періоду радянської історії.
Пропонуємо переглянути роботи художника:
"Більшість своїх робіт, присвячених Радянському Союзу, автор намалював вже після розпаду СРСР. Бо при радянській владі за таку творчість можна було потрапити у тюрму чи божевільню", - пише автор підбірки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як працює перша атомна станція СРСР за полярним колом
Василь Шульженко народився у Москві1949-го. Його стиль називають "вільною фантазією". Понад 20 разів організовувалися виставки його робіт. Значна частина пройшла за кордоном. Нині художникові 69 років. Живе і працює у російській столиці.
Наказ про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів видав Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР 31 липня 1937 року. На підставі цього наказу протягом серпня 1937 року-листопада 1938-го було ув'язнено від 820 тис. людей. Із них щонайменше 445 тисяч були страчені, решту відправили до ГУЛАГу.
Коментарі