Доктор психології Артур Гараганов з Росії заперечує негативний вплив соціальних мереж на людину. За його словами, спілкування в соцмережі дозволяє розширити кількість контактів.
"Звичайно, це віртуальні контакти, тим не менш, це дозволяє показати людині себе, встановити якісь віртуальні зв'язки", - пояснив психолог.
Сьогодні навіть діти намагаються зареєструватися в соціальній мережі і по ній спілкуватися зі своїми однокласниками і навіть їх батьками.
"Ті люди, які переважно проводять свій час за комп'ютером, виходять в соціальну мережу, тому що робота рутинна, а їм хочеться спілкування, хочеться переключитися", - підкреслив Гараганов, пояснюючи, хто найбільше потребує соцмереж.
"А ввечері після роботи вони повертаються до цих думок і теж намагаються увійти в мережу і викласти туди щось нове про себе", - зазначив психолог.
При цьому він заявив, що спілкування в соціальній мережі не можна назвати залежністю. Соцмережа дозволяє людині бути максимально включеною в сучасне суспільство та його ритм, резюмував Гараганов.
"Так, віртуальне спілкування затягує. Але не можна однозначно сказати добре це чи погано, тому що людина залежна ще до того, як зареєструється в мережі. Вона вже страждає, а в мережі це проявляється", - вважає доктор психології.
Разом з тим, якщо якась велика соціальна мережа раптом закриється, то користувачі відчують справжній стрес, впевнений Гараганов.
За матеріалами: Вести
Коментарі
1