Собачий нюх дозволяє з високою точністю виявляти рак легенів, вважають дослідники з Німеччини. У своїй статті, опублікованій в Європейському респіраторному журналі, вони пишуть, що, відповідно до проведених дослідів, спеціально навчені собаки здатні виявляти до 71% пухлин, повідомляє BBC.
Вчені визнають: вони поки що не до кінця розуміють такий механізм діагностики в собак. Така інформація необхідна для розробки нових програм скринінгу. Припускається, що пухлини виробляють "летючі хімічні речовини", запах яких і уловлюють собаки. Проте до цих пір не відомо, що це саме за "пахучі" молекули.
Дослідження, яке довело неймовірні здібності собак знаходити рак, провела група фахівців під керівництвом доктора Торстена Валлеса з Лікарні Шиллерхое. В експерименті взяли участь чотири собаки - дві німецькі вівчарки, одна австралійська й лабрадор.
Також у роботі взяли участь більше 200 людей, включаючи 60 з раком легенів, 50 з хронічними обструктивними захворюваннями легень і 110 здорових. Добровольцям пропонувалось подихати в спеціальну трубку, заповнену флісовою тканиною, яка має властивість поглинати будь-які запахи.
Потім цю трубку дали понюхати собакам, після чого тварин підпускали до людей. У результаті собаки сідали поруч з тими людьми, в яких був діагностований рак. Успішність випробувань становила 71%.
Вчені відзначають, що вперше припущення про здатність собак "винюхувати" рак було озвучено ще 1989 року. З тих пір різні дослідження показали: на собачий нюх дійсно можна покластись у справі виявлення деяких видів раку, наприклад, раку шкіри, сечового міхура, кишечника та молочної залози.
Коментарі