11 листопада згадують Феодора Студита.
Він народився в Константинополі. Походив зі шляхетної та багатої сім'ї, виховувався в християнських традиціях і здобув гарну освіту. Його батько залишив займану високу посаду через іконоборчу єресь - батьки роздали майно і пішли в монастир. Феодор же згодом став дуже відомим: він досконало володів ораторським мистецтвом і логікою, знав християнську догматику і брав участь у диспутах про іконошанування.
Через кілька років він прийняв чернецтво, а згодом став ігуменом Студійського монастиря (звідси й пішло ім'я святого). За статут для Студійського монастиря, а також написані канони, преподобного Феодора назвали "полум'яним учителем Церкви". Він пережив багато заслань: правителі імперії змінювалися і святого то відправляли на заслання (якщо імперією правив іконоборець), то повертали назад (якщо імператор шанував ікони). За переказами, преподобний Феодор Студит знав про свою смерть. Перед цим він скликав братію і заповів їм зберігати православ'я і шанувати святі ікони.
Прикмети
голуби воркують - бути теплу;
ворони розкаркалися - до похолодання;
низькі хмари і хмари - до морозу;
на деревах іній - снігу не буде;
дощ пішов - через 10 днів буде потепління.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відзначаємо у листопаді: новий церковний календар з найбільшими святами
Що не можна робити
Уникайте гніву, жадібності, лінощів, заздрості, обжерливості. Не слід лаятися, бажати зла, відмовляти в допомозі.
Не можна переїдати та довго спати.
Що можна робити
Преподобний Феодор за життя прославився багатьма чудесами. У православне свято сьогодні в молитвах до святого просять захисту від раптових пожеж, нападу звірів, зцілення від хвороб, особливо пов'язаних зі шлунком.
У народі у Федора просять сніжну і теплу зиму - вважається, що саме він керує морозами і холодами. Зазвичай до цього часу намагаються закінчити всі сільгоспроботи на городі - якщо встигнеш впоратися, рік буде врожайним. Також сьогодні потрібно перебрати посуд і позбутися тріснутих чашок і тарілок, щоб у домі був достаток.
21 листопада українці відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці. В народі це свято називають Третьою Пречистою. Раніше, до переходу ПЦУ на новоюліанський календар, його відзначали 4 грудня. Свято присвячене Діві Марії, матері Ісуса Христа, та вважається одним із найважливіших релігійних подій.
Введення в храм Пресвятої Богородиці - це духовне народження Марії. За значимістю це двунадесяте свято порівнюють із Різдвом. Основна ідея цього свята полягає в тому, що батьки-віряни мають залучати також своїх дітей до віри. Також цей вдалий для того, щоб привести дитину для першої сповіді.
Коментарі