19 вересня електронна посмішка, яка сьогодні супроводжує людину практично всюди, відзначає тридцятиріччя. Прийнято вважати, що її автором є американський програміст і дослідник Скотт Елліот Фалман. Творець смайлика на своїй домашній сторінці розповів, що з'явився цей символ через необхідність відрізняти штучно електронні повідомлення від серйозних.
На початку 80-х років в Університеті Карнегі-Меллон, де тоді працював учений, надзвичайної популярності набули електронні дошки оголошень. Студенти та співробітники залишали багато повідомлень, і в потоці оголошень, питань або просто бесід на цікаві теми не завжди можна було зрозуміти, яку інформацію варто сприймати всерйоз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смайликові :-) виповнилося 25 років
"Як це часто буває в подібних спільнотах, безліч повідомлень були гумористичними (або, принаймні, намагалися ними бути). Проблема полягала в тому, що якщо хто-небудь із співрозмовників залишав саркастичну ремарку, то кілька людей неодмінно сприймали її серйозно і писали довге послання у відповідь. Це породжувало нові відповідні репліки, і про початкову тему треду швидко забували ", - пише Фалман.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Челябінську побудували "найбільший смайл із людей" (ФОТО)
Тому 19 вересня 1982 він запропонував використовувати символ :-) для позначення жартів, на які не потрібно відповідати. Сумний смайлик :-( вчений запропонував додавати до тих повідомленнями, які "варто сприймати серйозно".
"Традиція швидко поширилася в Карнегі-Меллон, а незабаром проникла і в інші університети і дослідницькі лабораторії через примітивні комп'ютерні мережі того часу. Деякі випускники, що відправилися в інші університети, продовжували відвідувати наші дошки оголошень, щоб не втрачати зв'язок ", - розповів учений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У столичному кафе в стилі серіалу "Друзі" подають какао зі смайликами
Разом з тим, Скотт Елліот Фалман зазначив, що ввести "типографічний символ" посмішки першим запропонував у 1967 році письменник Володимир Набоков. Але реалізацією і активним використанням цієї ідеї потрібно було зайнятися вже "комп'ютерного поколінню".
Коментарі