У селі Велика Кісниця Могилів-Подільського району на Вінниччині встановили пам'ятник велосипеду. Його виготовили місцеві жителі – Михайло Девдера та Андрій Федик.
"Андрій організував соціально-економічний проєкт "З міста в село". Реалізовує цікаві ідеї, щоб люди не виїжджали з сіл. Планує відкрити музей велосипедів. Адже село Велика Кісниця називають велосипедною столицею, настільки місцеві полюбляють їздити на роверах", - розповів Gazeta.ua Михайло Девдера.
Перед запланованим приміщенням музею встановили пам'ятник велосипеду. Відкриття відбулось 12 вересня - на День села.
"Давно захоплююсь проєктуванням і конструюванням велосипедів, а ось над пам'ятником працював уперше. Хвилювався, адже це не просто технічний об'єкт, але й архітектурний, пов'язаний із мистецтвом. Звідси й неспокій – не знав, чи зрозуміють наш задум люди, чи їм сподобається. Крім того, хотіли, щоб ця робота була справді унікальною. Бо, як виявилось, у світі є маса пам'ятників велосипеду. Але наш особливий, бо має крила", - поділився Девдера.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вміщаються четверо людей: майстер проєктує унікальні велосипеди
Під час розробки дизайну пам'ятника Андрій і Михайло використали образ міфічного Пегаса.
"Велолюбителі часто називають свій ровер "залізним конем". Їдучи на велосипеді, ми ніби летимо до своїх мрій. Звідси й крила – символ втілення сподівань і свободи. Водночас хотілося створити щось близьке і рідне кожному, тому за прототип взяли модель велосипеда "Україна".
Крила в пам'ятника функційні. Коли сісти на велосипед і покрутити педалі, вони рухатимуться.
"Як тільки пам'ятник виставили на загал, він викликав хвилю здивування і захвату. Особливо тоді, коли я сів на нього і став крутити педалі, а крила почали рухатись. До речі, платформа під пам'ятником обертається, і для фото можна обрати який завгодно ракурс. Можливо, наше впровадження стане новою модою в будівництві пам'ятників. Адже це не просто статичний об'єкт, а інтерактивний", - зазначив Михайло.
На виготовлення пам'ятника чоловіки витратили близько 500 год. Задля одержання бажаного кольору виріб довелось тричі перефарбовувати.
Коментарі