Апарат завдовжки 2,5 см, який отримав назву HeartLander, успішно протестували на свинях. Під час експерименту робот-гусениця вільно переміщався поверхнею працюючого серця тварини, вводячи ін"єкції з фарбником, або встановлюючи датчики кардіостимулятора.
Рухливість HeartLander"a забезпечується двома вакуумними присосками, що дозволяють йому рухатися зі швидкістю 18 см на секунду, керування та живлення здійснюються проводами. Завдяки невеликим розмірам, вводити пристрій в тіло пацієнта можна ендоскопічно, через прокол грудної клітки. Таким чином, HeartLander може значно розширити можливості ендоскопічної кардіохірургії: низку операцій, які до цього проводили лише на відкритому серці, можна буде виконувати без великих розрізів, і навіть, можливо, не вдаючись до загальної анестезії.
HeartLander розробили фахівці Інституту Робототехніки Карнегі-Меллона в Пітсбурзі, Пенсільванія. В майбутньому вчені готові доповнити діючу модель пристрою мініатюрною камерою відеоспостереження, яка дозволить відстежувати його переміщення. На думку розробників, застосування робота-гусениці в кардіохірургії стане реальним в найближчі 3-4 роки, передають MEDновости.
Коментарі