Першому тюленяті Ведделла, яке народилося в цьому році на острові Вінтер, що поблизу станції "Академік Вернадський", полярники обрали ім'я.
Його назвали на честь українського морського дрона, розповіли в Національному антарктичному науковому центрі імені Вернадського.
Тюленя відтепер має ім'я SeaBaby Світозарович.
SeaBaby у перекладі означає "морський малюк". А по батькові дитинча отримало від біолога Світозара Давиденка, який першим його знайшов.
Загалом полярники отримали майже 400 ідей з іменами для новонародженого тюленяти. Серед них - Микола, Петрик, Гетьман, Пейджер, Пончик, Шніцель, Сірко, Фродо, Зимко, Торпі, Кавунчик і навіть Пінгвін.
Варіант SeaBaby запропонувала користувачка Ольга Сабанська. Як приз вона отримає шеврон 29-ї експедиції.
"Щиро вдячні всім, хто долучився до вибору імені. Не сумуйте, якщо не вдалося виграти цього разу - ми ще неодмінно будемо проводити конкурси та розіграші подарунків", – наголосили полярники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пересувається до 40 км/год: українські полярники показали одного з головних хижаків Антарктики - відео
SeaBaby вже виповнилося 10 днів. Він активно росте і скоро може почати знайомитися з океаном. Проте самостійне життя та харчування у воді ці тюлені починають після закінчення вигодовування - орієнтовно через 7 тижнів після народження.
"Тож незабаром "морські малюки" будуть не тільки в Чорному морі, а й у Південному океані", - додали полярники.
Нині неподалік "Вернадського", окрім SeaBaby, народилося ще одне ведделлятко. Також тут перебувають чотири вагітні самиці. Нових малюків неодмінно покажуть в окремих дописах.
Поблизу "Академіка Вернадського" народилося перше тюленятко Ведделла нинішнього року. Це хлопчик. Він побачив світ на острові Вінтер, що розташований навпроти острова Галіндез, де знаходиться наша станція.
У перші дні малюки зазвичай важать 25-30 кг і дуже швидко ростуть на поживному молоці мами - його жирність 54%. До кінця вигодовування, яке продовжується близько 3 місяців, можуть сягати 90 кг. А дорослі тюлені Ведделла важать 400 кг.
Вагітність цих тварин триває 10 місяців, а завагітніти вони можуть вже за кілька місяців після пологів. Тож ведделлята народжуються здебільшого на початку антарктичної весни. Кожна самиця приводить одне дитинча.
Коментарі